جامانده و شهید علی مومنی

جا مانده و شهید علی مومنی


در عالم بچگی ودر اوائل دهه60،نام شهری به گوشم خورد که بسان شهری رؤیایی وماورایی،فکر وخیال مرا تا دور دستها می برد.

آشتیان
شهری که در آن سالهای کودکی شنیده بودم علی(شهید علی مومنی)برای خواندن درس طلبگی به آنجا رفته است.
چقدر در دلم به علی غبطه می خوردم.برای کودکی 8،9ساله که تا آن موقع پایش را از روستا بیرون نگذاشته بود،شنیدن نام چنین شهری، حس وحال غریبی را ایجاد می کرد که توصیفش مشکل است.
القصه؛گذشت وگذشت تا اینکه علی در مجنون،مجنون ارباب بی کفن شد وبه سوی افقهای نا پیدا پرواز کرد.
کنجکاوی واحساسی که به آشتیان داشتم نه تنها کم نشد که بیشتر هم شد.
همواره مترصد فرصتی بودم تا این حس غریب را پاسخ دهم واین آتش دل را خاموش کنم.تا اینکه چند وقت پیش گذرم به شهر رؤیاهای کودکیم یعنی آشتیان افتاد.باور کنیدتا وارد شهر شدم،تصاویر علی بود که از جلوی چشمم رژه می رفت.
به کوچه وخیابانهایش نگاه می کردم وبا خود می گفتم:حتما علی از این مکانها عبور کرده است.
آه علی،علی،علی!
ای بنده خوب ومعصوم خدا!
ای عاشق ذوب شده در عشق حسین سرجدا!
ای همسایه دیوار به دیوار اولیا!
دعایم کن که سخت محتاج دعایم.دعایم کن...

ارسال کننده:جامانده

دیدگاه‌ها  

 
#8 کر جاوییر 1394-06-14 21:08
چرا بنیاد شهید برای روحانی مخلص شهید علی مومنی یاد واره ای برگزاری نمیکند. در حالیکه قراره است برای بسیجی شهید قربانی در دهلران در16شهریورماه یادواره برگزار کنند.تبعیض بین شهدا تاکی ادامه دارد.
 
 
#7 ابوطالب 1394-06-07 12:39
روحش شاد و یادش گرامی باد
 
 
#6 مهدی نادعلی پور 1394-06-07 08:28
بسم رب الشهداء و الصدیقین
علی مجنون جزیره مجنون بود او فرشتگان وصال را در بحر الهی دیده بود با چشم دل...
یاد و نامش گرامیباد
امید آنکه ما مانده گان که این روزها کم هم پرمدعا نیستیم بتوانیم با اعمالمان سیره پاک شهداء و امام شهداء و امام زمانمان را خوب درک کنیم نمی دانم چرا این قسمت از وصیت نامه پدرشهیدم در ذهنم تداعی می شود:
" هان ای زنده گان این قافله مرگ بسمت مقصد نیستی در حرکت است آگاه باشیم که جسورانه مسیر حق را درک کنیم تا در پیشگاه الهی سربلند باشیم انشاالله"
 
 
#5 Guest 1394-06-07 08:14
امام خمینی(ره):از تمام نگارندگان حوادث جنگ وهمه کسانی که توان انجام وظیفه در این مهم را دارند در خواست می کنم از ثبت وضبط جزئیات این دوران غفلت نکنند واین گنجینه تمام نشدنی را برای آیندگان به ودیعه بگذارند.
 
 
#4 کر جاوییر 1394-06-06 12:30
شادی روح پاک شهید علی مومنی وسایر شهدای عزیزمان فاتحه مع الصلوات
 
 
#3 جعفر نظری 1394-06-05 07:49
سلام علی درسن کم یعنی حتی قبل از 10 سالگی اش راه معرفتی راطی کرده بود در این شرایط سنی برای هم سن وسالانش یک مربی بود اینکه میگویم نه اینکه علی صرفا یک الگو برایمان باشد بلکه بصورت عملی برایمان کلاس درس اخلاق وعلوم دینی دایر میکرد جاوفضایی برای این کار نداشت هنوز هم دوسال از انقلاب نگذشته بود کسی فرهنگ اینکه کار فرهنگی بکند را نمی دانست در محیط آواره گی ودرواقع محاصره نه تلویزیون وحتی رادیو هم نداشتیم اما عجیب اینکه علی دریافته بود که باید کار فرهنگی بکند با علم وآگاهی ومعرفت عازم حوزه علمیه شد وبا شناخت ودفاع از دین به فرمان امام ره لبیک گفت وبرای دوبار متوالی به جبهه اعزام شد تا لحظه ای که به آرزویش رسید خوشا به حال علی به روحش درود صلوات
 
 
#2 السید 1394-06-04 21:47
جالب بوددستمریزادو عرض خسته نباشیدخدمت نویسنده ارجمند.
 
 
#1 رضا صحرایی 1394-06-04 21:35
یاد دوست خوبم وهمکلاس عزیزم شهید علی مومنی به خیر باد. تازه رفته بود مدرسه علیمه صاحب الامر آشتیان که واسش نامه میفرستادیم و برامون کتابهای داستان یا سرودهها ونوحه های مذهبی میفرستاد. جالبه اینه هنوز یکی از اون نامه هایی که برای این شهید عزیز فرستادم وبدستش رسیده بود وبعدها به من اون رابرگرداندن پیشمه وهرچند مدتی یه بار آن را میخوانم. وهرموقع سرمزار مطهرش میروم از این شهید مخلص ومطهر میخواهم روز قیامت ما را شفاعت کند.
 

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان


کاربران امروز23
کاربران دیروز36
بازدید کل586673

سیستم آمار بازدیدکنندگان

ابزار هدایت به بالای صفحه

.