برای شهدا

به بهانه ی نعمت و برای شهدای عزیز دیارمان

از راست:احسان نظري-شهيد نعمت نظري

ارسال:نظری

برای شهیدان

هر چند همچو گل همه بر باد رفته اند

هرگز گمان مدار كه از یاد رفته اند

اینان نه آن گل اند كه گویی در این بهار

از یاد رفته اند چو بر باد رفته اند

اینان نه آهویند كه گویی دریغ و حیف

در چنگ ظالمانه صیاد رفته اند

جای دریغ نیست بر ایشان كه این گروه

با عزم آهنین و دل شاد رفته اند

« استاد » گفته بود كه با جان و دل به پیش

اینان بنا به گفته استاد رفته اند

سرباز آهنین نبرد نهایی اند

پولاد زیست كرده و پولاد رفته اند

در راه پی گذاری كاخ جهان نو

بر جا نهاده پایه و بنیاد رفته اند

در راه آفرینش باغی پر از شكوه

بی خس و خار و آفت و اضداد رفته اند

« پیروز باد ملت ما، انقلاب  ما»

گویان، به رغم دشمن جلاد رفته اند

« كوبنده باد جنبش خلاق رنجبر»

برگوش عالمی زده فریاد رفته اند

بر باد رفته نیز نبایست گفتشان

در قلب ما نهاده بسی یاد رفته اند

مهدی اخوان ثالث (م-امید)

دیدگاه‌ها  

 
#16 ارادتمند شهیدان 1393-07-02 15:35
مرد روزهای حماسه وسخت.حیف بود تو بستر بمیره.شهادت لیاقتش بود
 
 
#15 سید ظاهر بازیار 1392-12-29 17:56
خاک باید به خود ببالد که انوار قدسیه خداوند برآن تابیده است ومگر انوار قدسیه خداوند کسی غیر از شهید است .حاج نعمت عزیزوجودت سرشار از نور الهی دسته گلی از محمد رسول الله (ص)تقدیم تو باد.تقدیم به فرمانده ام در هشت سال دفاع مقدس
 
 
#14 نصراللهی 1392-05-18 13:13
خوشا آنان که با عزت ز گیتی / بساط خویش برچیدند و رفتند

ز کالاهای این آشفته بازار / شهادت را پسندیدند و رفتند ...


MI12345F.BLOGFA .COM:مذهبی-دفاع مقدس
 
 
#13 یاسین 1392-04-26 15:13
یادوخاطره شهیدسردار نعمت نظری گرامی باد.سادگی،مردان گی،مردم داری،متانت ،صبوری،دلسوزی،ک م توقعی،تهور وشجاعت،رشادت،شه امت،... وشهادت.شادی روح همه شهیدان صلوات.
 
 
#12 Guest 1392-04-26 13:04
به نام انکه دل ربود:زتو باتو راز گویم به زبان بی زبانی /به تو راه جویم به نشان بی نشانی/زتو دیده چون به دوزم که تو چراغ دیده/زتو کی کناره گیرم که تو در میان جانی/همه پرتو شمعی همه عنصرو توروحی /همه قطره و توبحری همه گوهروتوکانی/به جنایتم چه بینی به عنایتم نظر کن /که نگه کنند شاهان سوی بندگی جانی/دل درد مند ((نعمت))به شبا نخفتن/نه طریق دوستان است نه شرط مهربانی...دل نوشته از شهید نعمت نظری.
 
 
#11 خاطره 1392-04-23 18:06
خاطراتت رانگه داشته ام شایدجانی درمن باقی بماندکه بی خاطرت دیگرجسمی نخواهدمانداشک های من همیشه شده است اززمانی که یادتوعادت شده است شهرراگشت می زدم شایدبه نقطه ای ازرهایی عذاب یادت برسم ولی شهرپرازعکسهای توبودبانقاشی دیوارهای قرمزوکبوتران آسمان.
 
 
#10 نظری 1392-04-22 18:43
غروب روز 67/4/21 در حالی که وضعیت منطقه بسیار سخت و شکننده بود و رعب و وحشت بی نظیری منطقه را فراگرفته بود و اکثر اهالی بیشه دراز روستا را ترک و بسمت هور و تله نو رفته بودند ؛ بلحاظ اینکه پدرم و محمود و شهید نعمت همه در جبهه و در وضعیت نامشخصی بودند و خانواده از سرنوشت آنها خبر نداشتند ؛ اضطرابی عجیب بر مادرم وارد شد و من مانده بودم مادرم و چند بچه کم سن و سال . مادرم مرتب گریه میکرد و دلواپس بود . تعداد کمی وسیله بهر زحمتی بود به شهرک و در منزل عمو صید محمد انتقال دادیم . در حالی که هوا یواش یواش تاریک میشد نگاه مضظربانه مادرم بسمت دهلران و روشنایی لحظه ای ناشی از آتش بارهای دشمن ؛ هوای گرم و تفتیده ؛ زمین زیر پایمان داغ و غیر قابل تحمل کمبود پدر و بزرگتر خانواده و رعب و وحشت آن لحظات چیزهایی هستند که هرگز از خاطرم نمی رود . خدایا تو خود بهتر و بیشتر میدانی که آن لحظات بر ما ( همه اهالی بیشه دراز و روستاهای اطراف )چه گذشت . صبح روزبعد تنها چیزی که مادرم را خوشحال میکرد خبری از نعمت بود . که در حالی که ساعاتی از روز میگذشت با جیپ 106 به بیشه دراز آمد . برای لحظاتی در کنارمان ماند و مادرم را دلداری می داد و برای مصاف با دشمن ما را تنها گذاشت و در حالی که امیدی به بازگشتش نداشتیم و ..بعد ظهر آنروز به هور رفتیم و وضعیت بغرنج مردم آواره و خاطره های فراوان که در اینجا مجالش نیست . خدا میداند این مردم چه مشکلاتی را تحمل کردند .
 
 
#9 مجید 1392-04-22 18:26
شهرماشهرشهیدان است وبس . شهرستان دهلران سرداران بزرگی راپرورش دادکه قهرمانانه جنگیدندوبه لقاء حق پیوستندیادوخاطر ات شهیدان والامقام ایلمان گرامی میداریم وبه روان پاکشان درودمیفرستیم
 
 
#8 شاهد 1392-04-22 14:41
نبی جان حال که امروز یادی ازشهید نعمت کردید میخواهم شمارا به یاد یک روز تاریخی در بیشه دراز بندازم روزی که شهید نعمت فرمانده گردان حضرت رسول بود همین روزها تیرماه 67 دشمن بعثی از زمین وهوا شهر دهلران موسیان ومهران را مورد هجوم قرارداد هوا بسیار گرم بود نیروهای ارتش وسپاه ومردم بی گناه در روستاهای بیشه دراز وهاویان قیراب سنگر نادر وویله مازعبدلی دول منیری وحاضرمیل تمتمو وگلسیری در محاصره کامل قرارگرفتند بمبارانهای هوایی شروع شد وشهید عله اذرپیرا وتعداد زیادی از رزمندگان در پل بیشه دراز بشهادت رسیدنددشمن عرصه را بر نیروهای خط تنگ تر کرد ومردم روستا ناچار برای در امان ماندن از اسارت ارتش تا دندان مسلح عراق باید ارتفاعات سرکوه وچهاراه وهور وتیناب را طی میکردند این اوارگی همزمان با عقب نشینی نیروها وبمبارانهای شدید وپیشروی تانک ونفربرهای عراق در سه راهی زرین اباد واشغال دهلران وسویر سوزانی که افراد را بخودی خود از پای درمیاورد تعداد زیادی از بچه های روستا ازجمله شهید نعمت در دهلران مشغول مقاومت بودند حاج احمد داراب زاده اسیر شد ه بود وزنان وکودکان وپیران وسالخوردگان وافراد نابینای روستایمان همچون صفر واکبر باید چهاراه را به سوی زرین اباد طی طریق میکردند مردم هیچ امکانات درمانی تدارکاتی وخودرویی نداشتنداضطراب و وحشت غرش هواپیماها وگلوله باران وخبرهای ضد ونقیض از سرنوشت جنگ وپیشروی دشمن وشهادت واسارت برخی از اقوام انچنان فضایی بوجود اورده بود که گاهی مادران کودکان خود را فراموش میکردند این روز که به روز 21/4/67 معروف است روزی تاریخی وناگفته دفاع مقدس است که باید گفت یک تراژدی در زمان خود بود متاسفانه کمتر کسی به ان میپردازد درحالیکه این روز برای روستای بیشه دراز تاریخی وسندی از مظلومیت این اهالی است انها تا لحظه اخر در صحنه باقی ماندند ودر هشت ساله جنگ درمقابل ارتش عراق وگروههای ضدانقلاب وگوش برهامقاومت کردند ویک خط دفاعی تشکیل دادند ودر تاریخ دفاع مقدس نه فیلمی نه عکس ونه اثاری دراین رابطه به چاپ رسیده است من در این جا یک پیشنهاد دارم ودرواقع یک فراخوان از برادران وخواهرانی که سن انها اقتضا میکند ویا نوجوانان عزیزی که با پدر ومادرانشا این خاطرات را مرور میکنند درخواست دارم که هرکس از ان روز هرچه بیاد دارد در این وبلاگ بنویسد تا شاید زمینه ای شود برای تهیه کتاب ویا اثاری از ان روز اینجانب سالگرد این روز را گرامی داشته ویا د شهدای گرانقدر بخصوص شهید والامقام علیرضا اذرپیرا وهمه شهیدان حادثه اتوبوس وکامیون سرپل را وقهرمان عرصه حماسه وخون شهید نعمت را گرامی وبه روحشان صلوات میفرستیم.

با سپاس فراوان بسیار زیبا و خودمانی و پر معنی/سایت
 
 
#7 نوراحمد ناروئی 1392-04-22 08:36
سلام ممنون از اینکه از وبلاگم بازدیده نمودی.

وبسایت مفیدوجالبی دارین خوشحال میشم که وبلاگم را لینک کنی
( به نام شهیده بلوچستان مطهره نارویی بزمان(http://shahaedamotahara.persianblog.ir)
خیلی ممنون
 
 
#6 محمدکریم 1392-04-21 17:25
روح عمو نعمت شاد شاد باد . . . افسوس
 
 
#5 Tohi72 1392-04-21 14:20
نبی چرا نظرات من رو نشون نمیدی ?????بلانصبت مگه چ حرف بد یازشتی میگم!ازدست نبی چه بگویم گله ای نیست،گرهم گله ای هست دگرحوصله ای نیست!
/ همه پخش میشن عزیزم
 
 
#4 د. م. 1392-04-20 15:08
ای شهید ای چلچراغ آسمان/
روشن از تو کوچه باغ امتحان/
قلب ها از عشق تو، آکنده شد/
با تو پیدا گشت، راز هر نهان /
خون پاکت چشمه سار جان ماست/
تربت و خاکت، سرای عاشقان/
گرچه روحت پر کشید از جسم تن/
یاد تو باشد نسیم بیکران/
این سر و تن، رازدار کربلاست/
رازهای خشکی کام و دهان/
تا قیامت جوی خونت جاری است/
هست اما نام تو ورد زبان/
آفرین بر شیر مردان شهید/
**شیرهای بیشه در شب عابدان**
 
 
#3 Tohi72 1392-04-20 14:26
تمام نظری 1طرف شهید نعمت 1طرف باغیرت بود فامیل دوس روحش شاد
 
 
#2 مراد نصراللهی 1392-04-20 11:33
یاد همه شهدا گرامی وروحشان شاد باد
شهید نعمت شجاع بود و دوست داشتنی ، درعملیاتهای مختلف حضوری چشمگیر وحماسه ساز داشت و او لایق شهادت وپیوستن به یاران شهیدش بود که به این آرزویش رسید.
 
 
#1 د. م. 1392-04-19 23:15
همه چیز در این زمانه رنگ کهنگی به خود می گیرد و زنگار زمان بر هر پدیده ای نقش می بندد اما تنها چیزی که جاودانه می ماند و هر روز جلایش از قبل بیشتر می شود شهدا و یاد شهیدان است. شهیدان با تقدیم خون خود برای امروز ما آسایش و امنیت را به ارمغان آورده اند و وظیفه ما پاسداشت یاد آنها و ادامه راه آنهاست. خداوند روح همه ی این عزیزان را که مایه ی افتخار ما و همه ی بشریت هستند را با روح شهدای کربلا و امام شهیدان محشور گرداند انشاالله.
 

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان


کاربران امروز22
کاربران دیروز36
بازدید کل586672

سیستم آمار بازدیدکنندگان

ابزار هدایت به بالای صفحه

.