زنده یاد درویش عبدالی

شادروان درویش عبدالی یکی از بی نظیرهای بیشه دراز که با نداشتن سواد مدرسه

وکلاسیک هزاران حدیث, نوحه و اشعار مذهبی از حفظ داشتند ویکی از بی

نظیر ترین مداحان بشمار میرفت.شعر ورد زبانش:

روز پیری پادشاهی هم نمی آید بکار  زندگی با خاک بازیهای طفلان است وبس

روحت شاد

دیدگاه‌ها  

#5 مهدی بختی 1395-11-30 19:56
روحش شاد ویادش گرامی آن پیرغلام واقعی امام حسبن علیه السلام وقتی به روستای هاویان درآن زمان که من نوجوان بودم می آمد تمام روستا باتمام وجود جمع می شدند وسینه زنی می کردند

#4 مهدی بختی 1395-11-30 19:48
روحش شاد ویادش گرامی باد آنزمان که من نوجوان بودم وآن بزرگوار به روستای هاویان تشریف می آورد ونوحه میخواند هنوز درگوشم زمزمه می کند

#3 Guest 1394-11-12 22:11
رضایی از هاویان روح مداح اهل بیت شاد .انشااله با مولایش ک محشور بشه .

#2 نظرزاده از هزارانی 1394-07-01 21:04
سلام روحش شاد مرحوم درویش عبدالی یکی از مبلغ های دینی بود که با صدای دلنواز او برای مردم مورد قبول بوده است روحش شاد و یادپش گرامی

#1 آبسالان .ر. 1392-02-17 17:55
سلام زنده ياد درويش عبدلي طبق تعاريفي كه از ايشان از زبان افراد قديمي شنيده ام يكي از پاك ترين و بي ريا ترين افراد بيشه دراز بود من خودم آخرين نوحه اي كه در مسجد روستا خوندن رو به ياد دارم كه به دليل كهولت سن بخشهاي زيادي از نوحه رو از يادبرده بودند.واقعا كه بعد از رفتن چنين افرادي از بيشه دراز.. بيشه دراز هم رفت.البته بي تدبيري خيلي فراد در اين امر تاثيرات بيشتري داشته....آقاي بيگ زاده من شخصا بخاطر اين كار بزرگي كه انجام داده ايد خي ممنونم.ولي براي اينكه بيشه دراز يادش ماندگار باشه.... بايد خود بيشه دراز زنده باشه .وبراي اين كار بايد كار هاي اساسي تري انجام بشه. نه اين كه يه روز مسجدرو بزرگ كنيم مسجدي كه من شخصا شاهدم روزانه 3نفر هم درش نماز نميخونن.اونم بخاطر تعداد كم اهالي آن است و اگر اينطور پيش بره 2سال ديگه از بيشه دراز فقط يادي ميمونه كه اونم نه به درد ميخوره ونه ميمونه.. عكس اين افرادي كه زديد اينا واسه روستا تلاش كردن بخاطر اينا هم كه شده بايد اونايي كه ميتونن بايد دست به كارشن ..باز هم از شما بخاطر زحمتتون تشكر ميكنم.به اميد فرداي بهتر بيشه دراز..

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان

کاربران امروز52
کاربران دیروز108
بازدید کل518443

سیستم آمار بازدیدکنندگان

ابزار هدایت به بالای صفحه

.