انتظار

انتظار

........
نمی دانم،
بر دروازه ی مبهم کدام افق،
باید خیره بود
تا سوسوی کدام چشم مشرقی،
امید را در دل های غربتیان دردمند،
بکارد
نمی دانم،
بر آهنگ موزون کدام قافله،
باید به گوش ایستاد
تا خنده های گاه گاه قافله بان پیر،
خماری را از تن حسرتیان منتظر
بزداید
اینک،
قافله ای در ابتدای سفر
و زوزه ی سرد باد،
در آغاز دیر پایان سرما و قفس،
و چشم ها ،
همه دوخته بر لبان قافله بان پیر
که آیا
افسون لبخند و اشک و نگاه
فصل سرما را،
به قشلاق خواهد برد.

د.م(عاشق بیشه دراز)

دیدگاه‌ها  

#4 عبداله زاده 1392-08-02 22:32
غدیر به اولی الابصار آموخت: ۱- بعثت انبیا الهی و ابلاغ ادیان گذشته همه مقدمه ولایت امیرالمومنین علی( ع) بوده و فقط با ولایت٬ دین الهی کامل شده است ۲- خداوند هیچ یک از نعمت های سابق و لاحق خود به بشریت را همسنگ ولایت نمی داند و تتمه نعمت های خود را در ولایت امیر حق٬ علی( ع) قرار داده است ۳- بعد از بعثت پیامبر اسلام(ص) تمام ادیان دیگر منسوخ شده و تنها دین مورد رضایت حق جل و علی دین اسلام است که
با ولایت کامل می شود٬ صل الله علیک یا امیرالمومنین٬ بابی انت و امی و نفسی و مالی و ما سمیها الله فتنه لی. عیدتان مبارک

#3 خاطره 1392-08-02 10:55
بسیارزیبابود.با تشکرازاستاد د.م

#2 محمدحسین 1392-08-02 08:40
قلمتان سبز باد . اگر خماری را از تن حسرتیان منتظر برباید ب صورت : خماری را ازتن حسرتیان رنجمندبدرآرد نگاشته میشد ریتم موسیقایی شعر بهتر شکل می یافت. البته با عرض پوزش از این پیشنهاد... یاعلی مددی.

#1 شاگرد 1392-08-02 00:36
د م عزیز شعر نوتان هم زیباست علت آن هم توانمندیتان در سرودن شعر کلاسیک است نکات ظریفی وجود دارد که اشاره می کنم: پایان آن را می توانستی بهتر از این تمام کنی مثلا به جای جنبه منفی دادن به آن، با دادن نوید شکوفایی یا موضوع دیگری آن را مثبت کنید در شعر نو وزن و آهنگ شعر مهم است چون نبود قافیه را جبران می کند در هر صورت ببخشید اظهار نظر کردم و اما شعر زیر را تقدیم می کنم به هم ولایتی های عزیز، وقتی زمزمه دعای پیچک های سبز٬ تا آسمان می رود سخت است برای من تحمل دیگران و ندیدن تو حتی به نجوایی آرام، اشک شوق بر سیمای دلم جاری است، مطمئنم که تو می آیی، چون مرا دوست داری، و من اسب های انتظار را تا دروازه ها به استقبالت آوردم، تو می آیی

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان

کاربران امروز84
کاربران دیروز138
بازدید کل494207

سیستم آمار بازدیدکنندگان

ابزار هدایت به بالای صفحه

.