"غزل تازه"

"غزل تازه"

از نو، دوباره با غزلی تازه تر شدم*
معنای عشق را که تو بودی، ز بر شدم*
با کهکشانی از غزلیات ماه نو*
از عاشقی و مهر دلت با خبر شدم*
تا آمدی و تازه شدم از نگاه تو*
در ازدحام بی هنران، با هنر شدم*
لبریزم از نگاه تو و آسمان تو*
چون با نسیم عاشقیت همسفر شدم*
تا سیب وجودم به زمین دلت رسید*
از جذبه ی نگاه شرورت، شرر شدم*
تا آمدی و دل به هوایت جوانه زد*
از هیچ وا رهیده ام و بیشتر شدم*
در راه عشق تو ز وجودم گذشته ام*
از شوق نگاهت، همه خواه خطر شدم*
تا التهاب حس عجیبت به من رسید*
آتش زدی به جان من و شعله ور شدم*
پیدا شدم من از نفس عاشقانه ات*
وقتی ز چشمه ی سحرت با خبر شدم.

د.م(عاشق بيشه دراز)

دیدگاه‌ها  

#19 خاطره 1392-07-26 19:23
سلام.زیبابود

#18 بچه ی بیشه 1392-07-26 18:02
سلام.باتشکراز شعر استاد.عالی بود

#17 محمدحسین 1392-07-22 13:18
یارب این نودولتان را بر خر خودشان نشان/ کاین همه ناز از غلام وترک واستر میکنند(حافظ)

#16 جعفر 1392-07-22 08:37
جناب استاد عزیز سلام اولا"شما خودتان را استاد معرفی کرده ای نه حاج مرادعلی نصرالهی ثانیا" هر سخن جائی و هر نقطه مکانی دارد آخه بحث انحرافی شما در این صفحه چه ربطی به غزل د-م داشت؟ ثالثا" از این بحث های پوچ چیزی نسیب بیشه درازمان نمی شود و باید بپذیرم همه مقصریم هم من و هم شما و هم دیگران در حق بیشه دراز بد کردیم.
نکته قابل ذکر اینکه: درصد قابل توجه از کارکنان ادارات و دوائر دولتی در شهر ایلام، ساکن چوار و شهرستانهای ایوان، سیروان و چرداول اند. و هر روز به ابلام تردد دارند. آیا ما نمی توانستیم بدینسان عمل کنیم؟ ببخشید کمی تند حرف زدم!

#15 استاد 1392-07-21 23:19
قبلا هم عرض کرده ام استفاده از نام مستعار استاد به خاطر احترام و علاقه ای است که به استاد ارجمند جناب آقای حاج مراد نصرالهی دارم گرچه نويسنده و پايتخت نشين می باشم، شما که ادعای عصر و قرن می کنيد چطور تحمل انتقاد کوچکی از هم ولايتی خود نداريد، مگر نمی گوييد و ادعا نمی کنيد و شعار نمی دهيد تحمل نظر مخالف پس کو؟ اگر عصر چندصدايی است، عصر اخلاق و ادب هم هست، اگر عصر فن آوری است عصر گفتمان سازی هم هست و اگر ... ارزش ها و اصول که تغيير نمی کنند شما که الان حرفی جز تخريب ديگران به جای نقد ايده شان نداريد چطور می خواهيد برای بيشه دراز هم فکری کنيد؟ داشتن نظرات مختلف چيزی غير از داشتن سايت و وبلاگ های مختلف است مگر يک خانواده يک جور فکر می کنند که زير يک سقف زندگی می کنند. مطلبم را نقد کنيد نه ...

#14 جعفر 1392-07-21 19:03
جناب مستطاب استاد سلام
شما که ادعای استادی داری چرا اینقدر کوته بین و تنگ نظری؟ در قرن 21 زندگی می کنیم قرن تکثر آرا و اندیشها، عصر تکنولوژی و فن آوریاطلاعات، پس بگذاریم با فریاد رسا نام بیشه دراز در پهنه گیتی طنین انداز شود. موفق باشید

#13 محمدحسین 1392-07-21 17:34
با نظرات استاد درباره موازی کاری موافق نیستم، این حرفا با روح آزادی در تضاد است. این سایت محدودیتهایی دارد و قادر به ساپورت وپشتیبانی کلیه اندیشه ها و نظرات نیست. پس چرا افراد افکارشان بخاطر اینکه این سایت قوانین خاص خودش را دارد، هرز شوند؟ بگذاریم هر کس خود پرواز را تجربه کند...یاعلی مددی

#12 هادی 1392-07-21 14:35
برابرای شناساندن روستابه دیگران وبیان مشکلات ان بایداز هراهرمی استفاده کرد بگذاریدهزاران سایت مظلومیت بیشه دراز رافریاد بزنند(شاید اقای بیگ زاده بازهم ناراحت بشوید که توهین کرده ایدولی همین تنگ نظریها درادوارمختلف روستا را به اینجارسانده.

#11 ف 1392-07-21 12:42
سلام فكر نميكنيد در همسايگي شما طايفه بزرگ عيسوند قرار دارد ولي شما اصلا از ارتباط مسالمت اميز نامي نمي بريد برادر ما هم سهم كوچكي داريم چون شما را دوست داريم

با سپاس از شما

#10 استاد 1392-07-21 05:42
ايجاد هرگونه وبلاگ و سايت در خصوص بيشه دراز و مسايل آن نوعی موازی کاری و خلاف مصلحت بيشه دراز می باشد با توجه به متمرکز شدن توان همه دوستان بر روی اين سايت، احساسی عمل نمودن باعث تفرق و تشتت شده و انحراف از اهداف اين سايت است بيشتر هم ولايتی ها داراي مدارج عالی بوده و اين بهانه ای برای اين کار نيست مشکلات بيشه دراز از جنس مسايل کلاسيک دانشگاهی نيست مولفه های زيادي در آن دخيلند بهر جهت تذکر دوستانه ای دادم نکند خدای ناکرده گرفتار هوای نفس شويم هرکس مطلبی دارد از طريق اين سايت آن را به بوته نقد بگذارد وگرنه فردا شاهد رشد قارچ گونه اين قبيل وبلاگ ها خواهيم بود و مصداق يک دست صدا ندارد عمل می کنيم از جناب آقای حاج مراد نصراللهی هم درخواست می کنم تذکرات مشفقانه را مرقوم فرمايند. در پايان از حسن رفتار کريمانه مدير محترم سايت در درج کامنت تبليغی وبلاگ مذکور که نشان دهنده بزرگ منشی ايشان است تشکر می کنم وگرنه هرکس ديگری بود آن را نمايش نمی داد.

#9 شاگرد د.م 1392-07-20 23:27
سلام استاد، بهتوم افتخار میکنم. من زیاد اهل کامنت گذاشتن نیستم. ولی همیشه پی گیر شعرای شما و دیگر مطالب سایت هستم و از خوندنشون شعراتون لذت میبرم، ولی این آخری کاری کرد که من برا اولین بار تو سایت خودمون نظر بدم. از اینکه خودم و خانمم چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع ارشد افتخار شاگردی شما داشتیم خوشحالم. برقرار باشی استاد

#8 زنده باد بیشه دراز 1392-07-20 19:23
مقاله احیای بیشه دراز موانع و راهکارها نوشته آقای علی حسنی کارشناسی ارشد برنامه ریزی روستایی - وبلاگ زنده باد بیشه دراز
www.bishehderazema.blogfa.com

#7 جعفر 1392-07-20 17:54
باسلام و ارادت خدمت بازدید کنندگان محترم سایت
جناب د.م دوست داشتنی همانطور که قبلا" گفتم شما از شعرای توانای این دیارید این غزلت مث اشعار قبلی تان زیبا و جالب بود. به یاد این سخن افتادم که : "سخنی کز دل براید/لاجرم بر دل نشیند"
واقعا" به وجودتان افتخار می کنم برایتان سعادت و بهروزی مسئلت می کنم.

#6 محمدکریم 1392-07-19 22:22
درود . دست مریزاد . . . بسیار زیبا ، کم پیدا شده بودی ؟ از اینکه اومدی خوشحالم . . . یا علی

#5 استاد 1392-07-19 16:07
با سپاس از شاعر توانمند د م شعرتان استخوان بندی و وزن خوبی دارد در مصرع از جذبه ی نگاه شرورت شرر شدم به خوبی از شکسته شدن وزن جلوگيری کرده ای بيش از اين می توانی احساس را منتقل کنی بيت زير بر وزن شعر شما تقديم به بيشه دراز و استاد مراد نصرالهی که بر گردن همه ما حق استادی دارند.
ای سرو راست قامت و رعنا، ديار من / از لحظه بريدن از تو، در به در شدم

#4 مراد نصراللهی 1392-07-19 06:53
سلام ، باسپاس از شاعر گرانقدر وچه زیبا سروده ای:

تا آمدی وتازه شدم از نگاه تو
در ازدحام بی هنران ، باهنر شدم

با این شعر زیبایت سر زندگی را وصمیمیت ،دوباره به دیارمان برگرداندی ، بازهم متشکرم .
پایدار وشاد بمانی

#3 محمدحسین 1392-07-18 21:00
استاد دم غزال غزلت این بیشه خموش را وجودی نو بخشید. تا کور شود آنکه نتواند دید... یا علی مددی

#2 دوستدار هنر 1392-07-18 19:14
آفرین. خوشمان آمد.

#1 خسته دل 1392-07-18 18:46
به به.بسیاربسیارشع رزیباوپرمحتوایی بود.واقعاکه لذت بردم

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان

کاربران امروز8
کاربران دیروز32
بازدید کل503363

سیستم آمار بازدیدکنندگان

ابزار هدایت به بالای صفحه

.