آخرین غزل

آخرین غزل

دل بردی و خیالِ لبت، چاره گر نشد/
خندیدی و قرارِ دلم، بیشتر نشد/

تا رفتی از میانِ شقایق دلم شکست/
دیگر کسی زحالِ دلم با خبر نشد/
رفتی که آسمان خودت را جدا کنی/
اما شبِ سیاه غرورت، سحر نشد/
گفتی که عاشقی، پرِ پرواز جان توست/
جز من، کسی برای دلت، بال و پر نشد/
چون سوی قله پر زدی و دربدر شدی/
با تو کسی برای خودت، همسفر نشد/
چون ماه غم گرفته میان صفوف ابر/
دستی بر آسمان زدی و غنچه، تر نشد/
این آخرین غزل که برایت سروده ام/
گفتم،، ولی برای دلم، کارگر نشد.

د.م(عاشق بیشه دراز)

دیدگاه‌ها  

#9 د. م. 1392-05-13 21:17
لطف فرمودید و افتخار فراوان دادید که اشعار سایت را خواندید. دستت درد نفرماید. مطالب آقای نصراللهی حرف ندارند ولی ربطی به این قسمت ندارد میتوانستید در همون قسمت خودشان، نظرتان را امر به ابلاغ فرموده و بخشی این افتخار را نصیب ایشان بفرمایید.

#8 روح اله 1392-05-13 17:25
همه اشعار سایت خوب بیشه دراز خوانده شد بعضی کلاسیک و پیام خاصی نداشتند بعضی قابل احترام و بسیار زیبا بودند بعضی هم مثل شعرهای خانم ملکی رمانتیک و جای تقدیر دارند بخشی هم شامل مطالب آقای نصرالهی بسی فراتر از ذهن که مخاطب خاص خود را میطلند مثل شعر عبودیت ایشان -

#7 محمدحسین 1392-05-13 13:06
جناب د م درود . نقد پذیری از خصوصیات بارزی است که یک انسان فرهیخته چون شما ازآن برخوردار هستید ، زیرا نیک میدانی که نقد با مچگیری و بهانه جویی تفاوتی اساسی دارد. از اینکه نظرم را پذیرفتید و آنرا به کم فهمی نگارنده یا آوردن سبک جدید! خرق عادت! کلمکلیماتور و... ربط ندادید سپاسگزارم. یکی از خصوصیات بسیار مثبت اشعارتون که برای من ملموس است میزانسن دقیق و به نوعی داشتن کمپوزسیون است ،که باعث میشود کمترین خطا خودبخودهویدا گردد. ان الله جمیل و یحب الجمال. یاعلی مددی...

#6 روح اله آبسالان 1392-05-12 23:37
تعدادی شعر از خودم دارم چطور ارسالشون کنم. تشریفات خاصی داره؟

سلام بفرس رو ايميلم از طريق تماس با ما

#5 روح اله آبسالان 1392-05-12 22:28
سلام آقای بیگزاده- من چطوری شعرهای آقای نصرالهی را سرچ کنم. باتشکر

در پست شعر و بيشه دراز قرار دارن

#4 خاطره 1392-05-12 10:15
سلام.استادد.م بازهم شعرتون بیسته.استادد.م اگه دوس ندارین بهتون بگم استادبگین.چون شاعراستادی هستین اینجوری خطابتون میکنم.درضمن جناب محمدحسین شماهم استادهستین وبسیارباهوش.

#3 Tohi72 1392-05-11 12:47
نبی جان سلام شعر خوبه ولی نه تا این حد! ب نظرم باید اسم سایت بزاری انجمن شاعران بیشه دراز یاچیزی که شعر بیشه دراز داخلش باشه>ب قول ضرب المثل=کمی بیا کم بچو قرپت نچو!

سلام/ به هر حال سایت متعلق به همس دوستان لطف میکنن و میفرستن ما هم به رسم ادب منتشر میکنیم شما هم اگر مطلبی دارید بسم اله/ این سایت باید تغذیه بشه چه شعر چه مطلب چه خاطره و نهایتن عکس/یا حق

#2 د.م. 1392-05-11 12:06
سلام جناب محمدحسین. حق با شما بود اون بیت توی ذوق می زد. معمولا برای هر مصرعی یه آلترناتیو هم معنی دارم ولی خیلی عادت به دستکاری شعر ندارم چون میشه شعر ساختن نه شعر سرودن. ولی در این مورد حق با شماست. سپاس از خوب دیدنت.

#1 محمدحسین 1392-05-11 01:33
سلام خسته نباشی ، بیت دوم کمی تو ذوق میزنه! چرا؟

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان

کاربران امروز0
کاربران دیروز80
بازدید کل505913

سیستم آمار بازدیدکنندگان

ابزار هدایت به بالای صفحه

.