ناسپاس

ناسپاس

یا رب خجالتم؛؛ بنمایان به من دری/

شاید، بگریزم ز گناه، بار‍‍‍‍‍ دیگری/
از بس نشستم و غمِ جانم سبک نشد/
گفتم که بیایم به درِ بارگاه تو سری/
رویی ندارم و خجلم از نگاه تو/
توبه شکسته ام، و تو باز بنده پروری/
تو در حریم عاشقیت، ابرِ رحمتی/
من ناسپاسم و همه کارم، سبک سری/
باز آی اگر که توبه شکستی به کوی من/
گفتی به صد زبان و کتاب پیمبری/

آری، اگر که توبه شکستم به هر دلیل/
بازآمدم چون از تمام عزیزان، تو بهتری/
یا رب، اگر که بنده ی خوبی نبوده ام/
من روسیاه عالم و اما تو سروری/

د.م(عاشق بیشه دراز)

دیدگاه‌ها  

#15 یاسر 1392-05-09 13:22
یه چیز جالب عموی من نظرات منو سانسور می کنه!!!خوب صبرت تموم شده بده خودم سایتو برات آپ کنم.
نظرات منو در مورد محمد حسین منتشر کن

#14 خاطره 1392-05-09 01:00
سلام.من به جناب د.م میگم استادچون شعراشون روخیلی دوست دارم وایشون درشعرگفتن واقعااستادهستن.

#13 Tohi72 1392-05-08 20:18
سلام جناب د.م عزیز یکی ازبچه های بزرگ و خوب بیشه دراز ارشدرشته ادبیات داردواستاد بنده بوده خواستم بدانم همان استاد عزیز بزرگی?

نه ايشان نيستند//بيگ زاده

#12 د. م. 1392-05-08 15:25
جناب تهی سلام
برخی از دوستان در نظراتشان و از روی لطف، بنده را اشتباها اینطوری خطاب کردن. یهتره که کاری به پسوندها و پیشوندها نداشته باشیم.

#11 Tohi72 1392-05-08 13:16
جناب د.م شما أستاد دانشگاه بودید ?

#10 د. م. 1392-05-08 00:08
جناب محمد حسین عزیز
سخن شما را قبول دارم و من هم چیزی غیر از این نگفته ام. منتظر زیارتتان هستم.

#9 خاطره 1392-05-08 00:00
باسلام استادد.م شعرهاتون از20نمره بیسته.نیازی به تقطیع هجایی نبودشعرهاتون خیلی خیلی قشنگه.منوبه یادخداانداخت وبه یاداینکه چقدرازخدادورم امشب شب قدرفقط وفقط به یادخدا

#8 محمدحسین 1392-05-07 21:29
د م عز یززززززززززز اصولا در مسایل هنری تا تعلق خاطری و غلیان احساسی نباشد اثری _ هرچند ضعیف_ خلق نخواهد شد ، حال درباره تاثیر حال وهوا بر اثر سخنها دارم ، که با توجه به محدودیتها و... ترجیح میدهم به وقت مناسب حضورا خدمتت عرض نمایم. درباره ی کمیت و کیفیت هم واضح و آشکار است که کیفیت یک اثر هنری آنرا ماندگار میکند، مثلا گلنراقی با یک اثر « مرا ببوس» جاودانه شد. وقتی با سرعت بالا در یک مسیر پر پیچ وخم و سنگلاخ میرانی اگرچه در زمان کمتری به مقصد میرسی اما آسیبهایی به اتومبیلت وارد میشود که در بلند مدت خود را نشان میدهد. شعر ارتباطی تنگاتنگ با دل و مکاشفه روحی دارد و ربطی به تحصیلات دانشگاهی در رشته ادبیات ندارد. خیلی اشخاص را میشناسم که فوق لیسانس ادبیات دارند اما از ساختن یک مصرع هم عاجزند و بلعکس شعرای بسیاری هم داریم که تا مقطع سیکل یا حتی کمتر درس خوانده اند اما « آن» را دارند. د م هم آن را دارد هم این ، احتیاجی هم به تایید خواص وعوام نیست چرا که بهترین پرچمدار و نماینده اش شعرهایش است! این سخن بگذار تا وقت دگر...

#7 مهدی 1392-05-07 19:16
سلام
جدیداً استاد نبی فقط به شاعری می پردازد
دیگر مبحثی نیست
شعرها را در یک بخش جداگانه بگذار رفیق
و مطالب داستانهای جدید و عکس های جدید بنما
تا ما که این چنین دوست داریم لذت ببریم
همه شما واقفید که سایت نه تنها اشعار بلکه
شامل تمام مطالب برای اشخاص دوست دار بیشه دراز می باشد.
از الطاف خدا سرشار شوید یا علی

دوست عزيز
سلام اگر چنين تفكري داريد دست بالا زنيد و بسم اله تا هم ما و شما لذت ببريم هم دوستان و هم خداوند خشنود شود فقط حرف نزنيد عمل گرا باشيد. يا حق

#6 د. م. 1392-05-07 17:45
با سلام خدمت دوستان عزیز علی الخصوص جناب کریمی و محمد حسین گرامی
جناب کریمی: اگر شعر را درست بخوانید، می بینید که حتا یک مورد هم اشکال وزنی در شعر و سایر اشعار بنده نمی بینید. این وزن گل سرسبد اوزان شعر فارسی و ملکه ی ذهن بنده است. از شعر سر در نمیاری بیخود قسم نخور. اگر یک مورد ایراد وزنی از این شعر پیدا کنی شعر و شاعری را کنار میذارم و میرم دنبال کار خودم.
یا/ رب/ خ/ جا/ل/تم/ بن/ ما/یان/به/ من/د/ری/
مس/تف/ع/لن/م/فا/ع/لن/مف/عو/ل/فا/ع/لن/
یا مثلا
با/ زا/ی/گر/که/تو/به/ش/کس/تی/به/کو/ی/من/
مس/تف/ع/لن/م/فا/ع/لن/مف/ع/لن/فا/ع/لن/
جناب محمدحسین عزیز: شایدم اینگونه باشد که می فرمایید. ولی سعی کرده ام که شعر را برای دل خودم و حال و هوای خودم بگویم و این دو سه روز شعرای قشنگی را هم سروده ام که اتفاقا برای نبی خوانده ام ولی به حرمت این شب ها گذاشتم واسه بعدا. آدم زود به زودم شعر بذاره خوب نیست چون آدم سر صف یه نونی هم که بره ده دقیقه هم معطلی داره چه برسه به شعر. بازم ممنونم.
جناب کریمی به قول شاملوی بزرگ:
اگر می خواهی نگهم داری دوست من از دستم می دهی. اگر می خواهی همراهیم کنی ....

#5 محمدحسین 1392-05-07 17:33
آقا یا خانم کریمی معلومه از شعر چیزی نمیدانی چون اتفاقا این شعر همه چیز دارد غیر از « ردیف»!!!

البته اين را هم توضيح دهيد نداشتن رديف در شعر نميتواند وزن شعر به هم بزند يا ايرادي داشته باشد مهم داشتن قافيه است كه در اين غزل كاملن رعايت شده است و به زيبايي تمام از كلمات استفاده شده است// نبي اله

#4 Tohi72 1392-05-07 17:29
واقعأ عالی بود دوستانی ک انتقاداتی داشتن انتقاد درستی نیست محمد حسین این شعر ب نوعی مناجات است چ ربطی ب شاملو دارد?کریمی مهمترین بن وپایه هرشعر ردیف وقافیه است که شاعر ب زیبایی استفاده کرد؛

#3 مراد نصراللهی 1392-05-07 14:29
شاعر نفست گرم که سروده ای زیباست .
چه خوب است همه ی ما قدر داشته های خود بعنوان نعمتهای الهی را بدانیم وازاین بابت خداوند را شکرگزاری کنیم . ولی گاهی مسائل دنیوی ما را به غفلت می برد وفقط مشکلات وکمبودها را می بینیم و نعمتهایی راکه در اختیار داریم ، فراموش می کنیم!!

#2 محمدحسین 1392-05-07 13:45
با درود بر تو ای متفکر نغمه سرا. ۱_ به نظر من در شعرهای اخیرت از خودت فاصله گرفته ای و نوعی گسیختگی موضوعی و شتابزده گی و پریشانی دیده میشود که لطافت و شیوایی غزل های غزال واره ی اولیه ات را ندارند ! که شاید ریشه در حاشیه سازیها و توجه بیش از حد به آنها باشد. قصد تعارف تیکه پاره کردن ندارم که بشدت از آن منزجرم، اما ، از شما بیشتر از این انتظار میرود که بیشتر به دلت توجه کنی و نه دورت!۲_ مرداد ماه هجرت شاملو بزرگ است کاش یادی از او میشد ...۳_ غم بهتان زنندگان مخور که روزگار بدجور رسوایشان کرده و خواهد کرد، تاریخ گواه این مدعاست... سلاخی میگریست، به قناری دل بسته بود!( شاملو)

#1 کریمی 1392-05-07 13:35
نبی جان
شاید نظرمو نذاری ، ولی خدا شاهده به نظر من از شعر فقط قافیه و ردیف دارد .

کریمی جان سلام خدا را شاهد نگیر

برا من تفاوتی نمیکند و نظر شما هم محترم است شعر بار معنایی بالایی دارد خالی از اشکال هم نیست//ولی شما بی انصافی کرده ای وسر بسته نظری داده ای و قاطع قسم خوردن بدور از اشکال و انحراف نیست کاش ایرادات آن را ذکر میکردی در ضمن در اين شعر رديفي نميبينم// با سپاس نبی اله

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان

کاربران امروز84
کاربران دیروز143
بازدید کل493612

سیستم آمار بازدیدکنندگان

ابزار هدایت به بالای صفحه

.