يار مشكل گشا

يار مشكل گشا

یاری کجاست حل کند این مشکل مرا/
با عشق خود کامل نماید پازل مرا/
با مهر خود بندی زند بر چینی دلم/
شاید که حراجش کند، ارزان، دل مرا/
دیشب هوای خاطرت بال و پرم شکست/
چون موج بر هم می زدی این ساحل مرا/
بغض خزان در بهارم تازه تر گشت/
وقتی که با خود برده ای خاک و گل مرا/
این دل به دریای نگاهت چون صدف شد/
دُرّی که در دریا ندارد، قابل مرا/
ایل رفیقان شفیقم کوچ کردند/
دستی تواند پا نماید محفل مرا؟/
شوقی دوباره خواهد و شوری جوان تر/
تا بر نماید شعر ناب کامل مرا/
در کوچه باغ زندگی صد پيچ افتاد/
یاری کجاست وا کند این مشکل مرا.

د.م(عاشق بيشه دراز)

دیدگاه‌ها  

#14 نفسام 1395-05-16 02:10
با تشکر از آقای بیگ زاده.

#13 نظری 1392-04-26 21:21
سلام فراوان خدمت یاسین و برادران باسره بخصوص مش نقی . لطفاً خواسته ما را عملی نمائید که این پیر دوران گنجینه خاطرات تلخ و شیرین روستا می باشد .

#12 یاسین 1392-04-25 19:58
باسلام واحترام فراوان خدمت برادر ارجمندم آقای نظری.ازلطف ومحبت همیشگی جنابعالی نسبت به پدرم وبنده وبرادرانم صمیمانه سپاسگزارم.پدرم سلام میرسانند.

#11 محمد 1392-04-25 18:12
سلام جناب بیگزاده
دستت درد نکنه بخاطر مدیریت سایت
واقعا خسته نباشی. بعضی ها هم که چشم دیدن رونق سایت تو را ندارند. الحسود لا یسود.

سلام بر دوست عزیز
من از هیچ حرفی ناراحت نمیشم و اگر بعضی دوستان و فامیل ناراحت نشن همه ی نظرات را منتشر میکنم چون بیشه دراز و مردمان خوبش را دوست دارم و برای اینکه در خاطره ها جاوید بمانن همه چیز را بجان میخرم و میدانم با حرف و فحش بعضی افراد مغرض و کج اندیش چهره ی پاک و ماندگار مردمان خوب بیشه دراز خدشه دار نخواهد شد/سپاس بیگ زاده

#10 Tohi72 1392-04-25 13:31
نبی بعضی دارن میسوزن از اینکه سایتت زیباست خسته نباشی-مهدی بوسوختگی میاد!

#9 د. م. 1392-04-23 20:07
سرکار خانم خاطره و دوستان عزیز
با سلام
نقد کردن حق همه ی عزیزان است و قطعا نقد درست و سازنده میتونه اصلاح کننده باشه ولی برخی نحوه ی بیان درست اون رو بلد نیستن. یعدش چون همه بدون ذکر جنسیت آقا یاخانم کامنت میذارن بنده، جناب خطابتون کردم که حرف بدی نیست. جناب یعنی خیلی خوب یعنی سرور. در حد سرهنگه.

#8 خاطره 1392-04-23 17:51
سلام جناب د.م من قصدتوهین نداشتم وواقعاازخواندن شعرهای شمالذت می برم امابعضی دوستان مثل سنتوری چنان ازشمادفاع کرده اندکه فقط به من توهین کرده اندوواقعابرایشا ن متاسفم.درضمن فکرمیکنم جناب به آقایون میگن درحالی که من خانم هستم.

#7 مهدي 1392-04-23 17:46
خاك تو سرت كنن نبي
خودتو سايتت مردشورش ببره

مهدي جان تشكر خيلي ممنون// بيگ زاده

#6 نظری 1392-04-22 23:28
سلام نبی جان ؛ از اینکه بتنهایی متحمل زحمت میشوید و این سایت دوست داشتنی که در بخش متعارفی از زندگی روزانه ما جای گرفته است ؛ را با متانت تمام اداره کنید بنوبه خود سپاسگزارم . ضمناً خیلی علاقمندم از یکی از مردمان بزرگ بیشه دراز ( مشهدی نقی باسره) که وجودش و جایگاهش در این روستا ویژه می باشد یادی شود . از فرزندان مکرم این مرد بزرگ میخواهم در معرفی بیشتری ایشان و خدماتشان به مردم روستا و نیروهای رزمنده در دوران جنگ بنویسند بخصوص برادرم خوبم یاسین . و اینکه نام بیشه دراز و مش نقی بنوعی عجین شده اند که روستا از وقتی از وجود پربرکت وی خالی شده رونق خودش هم از دست داده است . ضمناً این آخ و افسوسهای محمد کریم جگرم را سوزانده است . بخدا ما که در غربتیم بیشتر احساس ناراحتی داریم . چکار باید کرد روزگار غریبی است و عجب بی رحمانه مانند سیل ما را با خود به ناکجا آباد میبرد و هر روز که میگدرد از روستای دوستاشنیمان دورتر و دورتر میشویم . از د.م ( عاشق بیشه دراز ) تقاضایی دارم که شعرهایی مرثیه گونه برای غربت روستایمان بسراید.

سپاس و ممنون/ باور کن کار سخت و طاقت فرسایی است و به عشق بیشه دراز و مردمانش متحمل همه نوع سختی هستم چشم حتمن نکات مورد نظر شما در دستور کار قرار خواهند گرفت/ شاد باشید و سرافراز/ نبی اله

#5 د. م. 1392-04-22 00:47
سلام جناب خاطره
شاید اشعار من از لحاظ معنایی یا محتوایی دارای ایراد و نقصی باشند اما از لحاظ وزن مشکلی ندارند
و اگر هم داشته باشند بسیار کم و قابل چشم پوشی است و تا حدی هم از اختیارات شاعری است. اگر وزن شعر و تقطیع شعر را بلد باشید نباید به کوتاهی بلندی سطر نگاه کرد بلکه مهم تعداد هجاها و وزن شعر است که مهم است. ممنون از دقت نظر شما.

#4 Tohi72 1392-04-21 14:24
نبی تاتزا ورچه نظرات م نشو نی ??نکری نظرات هم بیه پارتی بازی

همشون پخش میشن مگه اینکه کسی اعتراض داشته باشه/فکر نکنکم نظری از شما پخش نشده باشه بعضی نظرات مسوولیت دارند و چون شما خودتون معرفی نمیکنید احتمالن پخش نشن/ در ضمن پارتی باری؟؟؟؟؟من که شما را نمیشناسم منطقی باش/ یا حق

#3 خاطره 1392-04-20 14:30
شعرهای د.م زیباهستندامافکر میکنم وزن ندارندوهمین طوربعضی ازمصراع هاکوتاه وبلنداست که این ازخصوصیات شعرنیمایی است

#2 Tohi72 1392-04-20 14:28
سلام برشاعر واقعأ عالین شعرهات قدرخودتو بدون فدات

#1 مراد نصراللهی 1392-04-20 11:39
جناب د . م شاعر توانمند وعزیز سربلند وجاوید باشی
شعرهایت واقعا" زیبا وگرانسنگند
انشاالله شاهد مداوم اثرات زیبایت باشیم
شاد بمانی

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان

کاربران امروز2
کاربران دیروز43
بازدید کل507667