فصلی برای عاشقی

فصلی برای عاشقی
عاشق شدی اما، برای عاشقی دیر است*
دیگر مسیح عاشقان، مصلوب تقدیر است*
اینجا به رسم ساکنین خطه ی آن سو*
هر کس که عاشق شد، سزایش تیغ شمشیر است*
حرفی نزن از مردی نامردمان شهر*
کاینجا اگر ردی ز مردی بود زنجیر است*
هرگز ندانستی که جرم عاشقی اينك*
محکوم به دشنام و ننگ و قلب و تیر است*
روزی که حرف من برایت شور عشق است*
دیگر برای عاشقی بسیار دیر است.

د.م عاشق بیشه دراز

دیدگاه‌ها  

#45 حبیب اله بازدار 1392-04-14 23:49
سلام خدمت دوستان عزیز. خواهش میکنم دوستانی که نظر میدن خودشون رو کامل معرفی کنند. حالا که آقای بیگ زاده لطف میکنند بدون کمی و کاستی نظرات را منعکس میکنند پس بهتره از این فضای آزاد کمال استفاده بشه. با این خیلی وقته از این سایت دیدن میکنم این اولین باره که نظر میدم چون احساس کردم یه مقدار نظرات به حاشیه داره میره. به نظرم پاسخ ندادن به بعضی نظرات بهترین شیوه برای به حاشیه نرفتنه.
موفق باشید.

#44 محمدکریم 1392-04-13 00:12
سلام علی . درپیت خودتی که داشته رو دشاته می نویسی % راستی ادبت رو از کی آموختی ؟

#43 علی 1392-04-12 10:33
واقعا!!! یعنی این سایت درپیت اینقدر کامنت داره نه بابا شوخیه، خوبه ادامه بده شاید بتونی روزی 10 بازدید کننده دشاته باشی موفق باشی

علی جان سلام اینم انتقاد که کردی// اینم حسادت داره/ پخشش میکنم تا خنک بشی

#42 نظری واقعی از ایلام 1392-04-12 09:10
این نظری قدری مشکوکه . دنبال خراب کردن نظریها بوده ؛ پس لابد هویت کامل خودش را مینوشت ( اگه غیر از این است لطفاً خود را کاملاً معرفی نماید). اینجور گیر دادن و تنگ نظری ها در قاموس قاطبه اهالی نظری نمیگنجد ( کسانی که از نزدیک با آنها سروکار دارند و ارتباط نزدیک حرف اینجانب را تأیید میکنند) .

#41 نظری 1392-04-12 02:03
محمد کریم تو که چیزی نگفتم تو چیه؟ نگفتم شعر حرام گفتم نو این سایت که. به نام. روستا شهید پرور زشته شعر عاشقانه بزارید بجاش د م درباره شهیدان. و جنگ شعر بگه من نوکرش میشم و خدا

شما نه نظري هستي نه بيشه درازي و من بعد نظراتت پخش نميكنم/ همو شهدايي كه ازشون اسم ميبري همشون به نوعي شاعر و عاشق و هنرمند بودن نميدونم نظرت در مورد من به خال لبت اي دوست گرفتار شدم چيه آيا لب و خالي در بين هست آيا امام شهيدان نبايد شعري اينچنيني مي سرودن... لطفن ديگر قداست و پاكي بيشه درازيهاي با فرهنگ را خدشه دار نكن و موجب رنجش نشو/ نظري كه هيچ مطمئنم بيشه درازي هم نيستي/ شعر و شعور و عاشقي و دوستي و شادي جز جدايي ناپذير زندگي مردم ميباشد و بايد مورد توجه قرار بگيرد. لطفن برو و بيشتر از اين با اي كارا روح و جسمت آزار نده// بدرود نبی اله بيگ زاده

#40 محمدکریم 1392-04-11 23:57
نظری ما همه گناهکاریم داریم با خوندن و نقد کردن این شعرا مرتکب بدترین گناهان میشیم ، خواهش می کنم شما مراقب باشید مرتکب گناه نشید ، اگه خداوند می خواد محمدکریم بیگ زاده رو تو اون دنیا بخاطر شعر خوندن و موسیقی گوش دادن مؤاخذه کنه من همین الان حاضرم برم جهنم . . . گر تو قرآن بدین نمط خوانی * ببری رونق مسلمانی . . . خردمند آن چه را که می داند نمی گوید و آن چه را که بگوید می داند . ارسطو

#39 محمدکریم 1392-04-11 23:48
بیشه شیر دالکت کسی مجبورت نکرده خودتو اذیت کنی ، خدارو شکر فعلأ کسی به کسی اهانت نکرده همه در نهایت متانت و احترام نظر میدن . . . خواهش می کنم کلاهتون را دو دستی محکم بگیرید تا باد نبرتش بذار عرض ما بره ، اگه عرض ما میخواد اینجوری بره بذار همین الان بره .

#38 محمدکریم 1392-04-11 23:38
عمه ی کسرا وقتی دیگران ادبیات (فرهنگ ادب)
پاس می کردن شما خیلی ببخشید . . . بی خیال ، مجبور شدی کردی بنویسی وگرنه خودت هشت غلط داشتی خرسرت . خیلی مراقب خودت باش

#37 mohrem 1392-04-08 13:53
خانه ام آتش گرفتست مردمان همزبانم,آتشی جان سوز/هرطرف را میکنم خاموش زان دگر سو شعله برخیزد که بود من شود نابود.
خفته اید ای مهربان همسایگانم/پس کجا رفتست آن احساس پیشین هم دردیتان باهم.
دست بردارید از این لج های بی ارزش.
اگر مردید دست در دستی نهید آنسان بسان رهنوردانی که در این کوره راه زندگی گم گشته اند مسکوت....ای وای...ای وای

mohrem جان اینم ی نظره/ لج و لج بازی نیس ی نوع نقد و غلط گیریست. متاسفانه همه به اسم کامنت نمیذارن واسه همینه که ی کم سمت و سوی دیگه پیدا کرده و از حالت نقادی بیرون اومده/ مرسی نبی اله

#36 محمدحسین 1392-04-08 12:51
بیشه عزیز جمله « همه ی کسانی که اینجا کامنت گذاشته اند وجنات سایت را زیر سوال برده اند» چندان منصفانه نیست . «همه» را به یک چوب راندن به دور از متانت ،تواضع و سنگینی است که شما مرامتون است!

#35 یاسین 1392-04-08 12:27
یه حرف هم از مادر عروس !!!

#34 بیشه 1392-04-08 11:55
عارضم که حقیقتا همه کسانی که در این بخش کامنت گذاشته اند وجنات سایتو زیر سوال برده ان ..بابا یه کمی از تواضع و سنگینی اشخاصی چون مراد علی نصرالهی .مهندس نادعلی پور و عیسی نصرالهی یاد بگیرید...چیه عرض خودتان را برده اید، البته آقای بیگ زاده هم با کلاس هستند

سلام بذار هر چی دوس دارن بگن تخلیه میشن فقط فحش ندن هر چی بگن منتشر میکنم/

#33 نظری 1392-04-08 01:02
با سلام، من به کسی توهین نکردم جناب نصرالهی. فقط نظرم گفتم اما د م مرا زیر سوال برد.چون حرف دلم زدم و دلسوزانه گفتم شعرا اینطوری به نظرم مناسب نیست. چرا کسی که دیگران امربه معروف میکنه سازش توهین؟

سلام نظری تمام نوشته هات هستن هر چند خودت را معرفی نکری د.م را مجرم خطاب نمودی/ فرمودی این سایت جای مغازله نیست به حاج رضا گفتی درود بر شرفت و...حرفای دیگه... من تا بحال نشنیدم غزل و شعر عاشقانه و عارفانه زشت باشه نقد بکن خیلی هم خوبه اما نه از روی تفکر بسته و فکر بد. با سپاس نبی اله

#32 دوست یاسین ونبی 1392-04-08 00:34
سلام بر دوستان خوبم یاسین ونبی
نبی... ورچه عرض یاسین بردینه. با تشکر از د.م برای ارسال شعرای زیبایش و با تشکر از شما نبی عزیز.

سلام بر دوست خوبم خواستی بگی نبی.../ کاش مینوشتی/ بابا من از یاسین دفاع کردم عمه کسرا بودن ایراد گرفتن/ مرسی از نگاهت/ نبی...

#31 عمه ی کسرا 1392-04-07 23:53
یاسین برانگکم! چار خط نیسنینه،چار غلط املایی و انشایی دیری! لطف بکه د کم عرض ویشه رازیل ادیب وه ی کلامل گهربارته بر!

عمه کسرا فطق موئلفه خلط نیسه كي برده همزه نداشتيه و اي كلمه ور ياسين پيش پا افتادو بقیه خوون/بی انصافی کردینه/ انشای هم خووه خلطي نشونم به/یاسین جان با اجازت پخشی کرم.

#30 یاسین 1392-04-07 12:42
سلام بر همه.درود برنبی .من بانظر عالمانه ودلسوزانه استاد ارجمند اقای مرادنصرالهی کاملن موافقم.همه تلاش ها وزحمات شبانه روزی نبی برای حفظ فرهنگ یکدلی ویکرنگی است. که ازگذشته در رگ وخون همه ماست .از مهمترین موئلفه های فرهنگ انتقال ان از نسلی به نسل دیگراست.قوام ودوام وحرکت روبه رشد فرهنگ در باور قلبی جامعه ای است که برای این مهم در تلاشند.

#29 د. م. 1392-04-07 12:03
با سلام خدمت جناب آقای نصراللهی سرور ارجمند،
بنده چند ماه افتخار شاگردی شما را داشته ام و خوبیهای شما و منش نیک شما را فراموش نمیکنم.
خدا شاهد است که با ارسال این اشعار قصد خودنمایی نداشتم که اگر میخواستم به روش های دیگر و آسان تر عرض اندام میکردم. چند هفته پیش نبی الله را دیدم و بحثی پیش اومد و این قضیه مطرح شد و این پیشنهاد خود نبی الله بود که نشان از تفکرات مدرن ایشان دارد. حتا نبی تا قبل از این نمیدانست که من اهل شعر و شعر گفتن هستم و تعجب میکرد. به هر حال شما خود قضاوت کنید با این جو مسمومی که وجود داره جایی برای معرفی کردن آدمی باقی میمونه. من که این کار را نمیکنم و از نبی جان هم میخواهم به دیگران نگوید. در پایان دست شما را میبوسم و برایتان آرزوی سلامتی و طول عمر دارم.

#28 محمدکریم 1392-04-07 10:40
سلام . به نظر من تمام این حرف ها نشأت گرفته از حسادته ، آدم حسود نه خوشبخت است نه خوشوقت . شعر گفتن اونهم به این زیبایی کار آدمای ول معطل نیست ، دال میم حتما سواد اینکارو داره که ما نداریم . . . همه ما باید زیاد مطالعه کنیم تا بدانیم که هیچ نمی دانیم .......... دال میم بخدا همه از شعرات لذت می برن و این خودش خیلی مهمه پس منتظریم میمزا . . . * موفقیت تنها یک چیز است ، اینکه زندگی را به دلخواه خود بگذرانیم . کریستوفر مورلی

#27 مراد نصراللهی 1392-04-07 07:43
سلام بر همه ی عزیزان
از د م که شعرهای زیبا سروده است وبرای سایت میفرستد بسیار متشکرم، از همه ی کسانی که نظر میگذارند هم متشکرم
نکته ای که باید از آن غافل نبود ، رعایت ادب واحترام به دیگران ونظرات آنهاست ، بی احترامی وتوهین اصلا"جایگاهی ندارد وچیز زشتی است وانجام آن هنر نیست !!
نقد باید عالمانه باشد یعنی باید در مورد آن مطلب دارای مهارت وتخصص باشی وبعد هم از سر دلسوزی باشد وبرای اصلاح. واز همه مهمتر باید موضوع را مورد نقد قرار داد نه شخص را !
در اینجا می بینیم که بیشتر نقد افراد است تا نقد موضوع ومطلب !!
دوستان لطف کنند با ارسال مطالب مفید وگذاشتن نظرات خوب ومحترمانه باعث پربارشدن بیشتر سایت شوند تا سایت بتواند پیام مردم ما را به گوش همگان برساند وهمه از آن بهره مند شوند.
ما پیشینه ارزشمندوغنیی داریم ، وقتی که مردم ما در سالهای دور قبل از 1320 بچه هایشان مدرسه رفته اند، وقتی که اولین تحصیل کرده های منطقه از ماست ، وقتی که پدران ما بچه های خود را برای ادامه تحصیل به شهرهای اطراف می فرستادند اینان سرمایه کمی نیست وباید قدر آن را بدانیم وبا رفتار درست این سرمایه راحفظ کنیم .

#26 د. م. 1392-04-06 17:16
با سلام و درود خدمت جناب محمدحسین برادر فهیم با تفکرات ناب امروزیش.
تقدیم به شما
........................
بر من بباران،
رگبار اندیشه ات را
قلبم را نشانه بگیر،
شلیک باورت را
نترس آزاد مرد،
این تن،
پیشترها،
از مسلسل اندوهت،
بارها و بارها
جان داده است.

#25 محمدحسین 1392-04-06 15:14
با سلام . همین که این سایت توانسته بحث وجدل بوجود بیاورد و صدای موافق ومخالف بگوش برسد ، بنظر من نشانه موفقیت و زنده بودن وپویایی آن است . در طول تاریخ _بلاتشبیه_ همیشه هر نوآوری و تفکر جدیدی سعی شده با جوسازی و غبارآلود کردن فضا ، جلوی آن سد شود . افراد ساختارشکن که نرمها و قواعد را به هم میریزند تا طرحی نو دراندازند معمولا آماج حملات گوناگون و با رنگ و بوی پوپولیستی( عوام پرستانه) قرار میگیرند. تا دست از نوآوری وخلاقیت بردارند. اما همیشه و همیشه تفکر و اندیشه پیروزگردیده است . ولوسالها طول کشیده باشد و شاید قرنها! حلاج را کافر سهروردی را تکفیری گالیله را ضد دین فروغ را منحرف و...و...و... اما در این زمان جایگاه این بزرگان کجاست و منتقدین خشک اندیششان کجایند؟ البته من در رابطه با مباحث این سایت بیشتر بوی زهم حسادت را میشنوم تا یک نقد و نظر ارزشمند و راه گشا .

#24 د. م. 1392-04-06 10:35
جناب نبی جان برادر ارجمندم
لطفا جهت رفاه حال این بیشه درازی اصیل، 24 ساعت بعد از گذاشتن کامنت بنده این قسمت را از صفخه اصلی حذف کنید و یا در قسمت مطالب قرار دهید که هر کسی که علاقه داشت به آنجا مراجعه کنه یا کلا حذف کنید. به هر حال مدیریت سایت با شماست. ضمن -نظری- اگه میتونی اصالت را بخش کن.
با تشکر
د. م. بیشه درازی اصیل تر

#23 نظری 1392-04-06 02:02
درود بر حاج رضا. درود بر شرفت من دستت ماچ میکنم. پرونده پارتی بازی خوب اومدی. بقول ما بیشه پردازیهای اصیل : گیونم د گلیت

پارتي بازي ؟؟؟پرونده؟؟؟؟
كاش ميدونستي حاج رضا كيه و كاش ميدونستي د.م عاشق بيشه دراز كيه//سپاس

#22 منطقی 1392-04-05 17:40
سلام حاج رضا نور چشمی داش ح... و داش ج...
وبلاگ جنابعالی را با 4 تا بازدید کننده و دو سه تا شعر مخصوص خودت رو هم دیدیم.این بنده خدا د. م. که ادعایی نداره که اینقد بهش حساس شدین. من بالشخصه شعراشو خوندم و خوشم اومد.
چو بشنوی سخن اهل دل، مگو که خطاست
سخن شناس نئی جان من، خطا اینجاست.

#21 حاج رضا 1392-04-05 13:55
آقای د. م نور چشمی داش نبی . اینا که شعر نیستن..کامنتها خرق عادتن

حاج رضا سلام راس میگی اینا معر هستن// شما شعر بفرستید

#20 د. م. 1392-04-05 10:04
در جمع ایل ما سخن از عشق نارواست*
در این زمانه، عاشقی و شاعری بلاست*
عاشق اگر شوی به تو انگ هوس زنند*
شاعر اگر شوی به تو و عشق تو جفاست*
عاشق نشو، زمان صداقت گذشته است*
شاعر نشو که جمع رفیقان چه بی صفاست*
اینجا به رسم انجمن ساکنان غم*
پاسخ به حرمت غزل و عشق، ناسزاست*
از من نپرس از نسب و نام و پیشه ام*
وقتی حسد و حقد و عداوت، ز آشناست*
هرگز نمی شود که من و تو یکی شویم*
وقتی مجال طبل غرورت، پر از صداست*
لعنت به من اگر که ز عشق تو دم زنم*
تا در میان ما غزل و شعر بینواست*
بالا بلند من که نگاهت صمیمی است*
اینجا کسی برای نگاهت تو را نخواست*
باید که از میان پل و بیشه بگذرم*
شاید جدایی من و تو حکمت خداست*
دیگر غزال من، هوس عاشقی نکن*
کاینجا تمام بیشه ی شهرم، دغل سراست.
.......................................................

درود خدا بر د.م عاشق بيشه دراز عاليست. واقعن شما عاشق واقعي بيشه دراز هستي. سپاس بيگ زاده نبي اله

#19 محمدحسین 1392-04-05 01:23
شیخی گفتا فاحشه ای را پستی / روسیهی در دو جهان تا هستی / گفتا : شیخا چنان که گفتی هستم / اما تو چنین که مینمایی هستی؟! (خیام نیشابوری)

#18 د. م. 1392-04-04 23:21
جناب نظری شعر من در رابطه با بیشه دراز باشه یا نباشه سایت و خوانندگان فهیم باید قضاوت کنند و نظر جمع مهمتره. نکنه انتظار داری در مورد خودت شعر بگم. شعر گفتن ذوق و سلیقه و احساس و ادب و سواد و شخصیت میخاد و زشت نیست. ضمنا من بخاطر افکار قرون وسطایی و مرتجعانه امثال شما خودمو معرفی نمی کنم که مبادا گزندی از امثال شما به امثال بنده برسه. مگر شخصیت های بزرگ این مملکت غزل های ناب عاشقانه نمیگن؟ نگفتن؟ نشنیدی یا سواد و درک اون رو نداشتی؟ وقتی اینگونه فکر میکنید از دیگر طوایف چه انتظاری داری که در مورد ما از اون حرفهای همیشگی نزنن.با این حرفا دل ما را بیشتر از این خون نکنید لطفا.البته بعید میدانم از نظریهای خودمان باشی.

#17 نصرالهی 1392-04-04 23:14
حرفهای نظری بیشتر به یه آدم میخوره که میخاد نظریهای فامیل را بدنام کنه. من هم واقعا نصرالهی هستم

#16 نظری 1392-04-04 22:35
اولا من گفتم شعر د م به موضوع بیشه دراز نمیخورد. یعنی در رابطه با روستا شعر نگفته، دوم من واقعا فامیلم نظری است نه شما ها که می‌ترسید وبا اسما غیر واقعی یا حروف الفبا مثل افراد مجرم خودتون معرفی میکنید. حالا چرا از یک انتقاد کوچک عصبانی شدید شماها؟؟؟ هنوز هم میگم نباید شعر عاشقانه بزارید بخدا زشته

قضاوت با دوستان و بازدیدکنندگان از کی تا حالا شعر زشت شده.همه ی شعرا شعر عاشقانه سرودن تا عشق نباشد زندگی هم نیست تا عاشق نباشی ایمان هم نداری/ آره راست میگی نظری زیاد داریم خودتون را خوب معرفی کردی

#15 نب اله بيگ زاده 1392-04-04 19:28
خيلي عاليه دوست خوبم المشاعره خوبي است و ادامه ميدهيم. از همه دوستان ميخام كه در اين المشاعره مشاركت كنن.

#14 خاطره 1392-04-04 18:36
تعدادکامنت هایی که من برای این مطلب گذاشتم زیادشدولی میخواستم بگم اگه ماکاری روشروع کردیم خیلی هاممکنه ازمون انتقادکنن ویاازمون تعریف کنن امامانبایدزودبر نجیم ویادرصورت تعریف به خودمون مغروربشیم.چرابا یدد.م عاشق بیشه درازروباسایت بیشه درازکاری نباشه؟آیاد.م به این زودی رنجیدورفت؟

هر كس هر چي دوس داره ميتونه بگه ما هم توسايت ميزنيم د.م هم دوست منه و عاشق بيشه درازه و هرگز نميره.در ضمن بيشه دراز با آدماي خوب و اجتماعيش شناخته شده است نه با آدماي تنگ نظر. بعضيا كه تحمل شنيدن و خوندن يك غزل خوب و زيبا ندارن با عث ميشن كه بعضي از طوايف ديگه به ما انگ بزنن و ما را با القابي كه همه ي مردم بيشه دراز از آن مبرا هستن صدا بزنن. مرسي از شما خاطره عزيز ما ادامه خواهيم داد تا تمام مردم ما را با نام نيك بشناسند. بيگ زاده

#13 Guest 1392-04-04 15:29
لطفاً کسانی که نظرات انتقادی دارند مانند فردی که بنام نظری کامنت گذاشته خود را کامل معرفی نماید تا شبهه ای برای خوانندگان پیش نیاید . با تشکر

#12 د. م. 1392-04-04 15:13
با سلام خدمت دوستان
در ابتدا از جناب آقای محمدحسین برادر ارجمندم که از طرف بنده پاسخ -نظری- را دادند تشکر می کنم. مشکل ما همین تنگ نظری هاست که متاسفانه وسعت دیدمان را تا درب منازلمون محدود و کوتاه کرده وگرنه چه ایرادی دارد در زمونه ای که هرکسی به نوعی از زندگی تکراری خودش به دلیل فاصله گرفتن از اصالت و هویت واقعی خود دچار دلتنگی شده و به تنگ آمده است برای سبک کردن دل خود یکی شعر بگوید یکی شعر بخواند و دیگری آواز گوش دهد. به هر حال از لطف دوستان ممنونم ولی ما را دیگر با این سایت کاری نیست. در دنیای مجازی سایت های بیشماری برای ارائه مطالب و عرض اندام هست هرچند برخی درک این موضوع برایشان دشوار است. والسلام.
والعاقبه للمتقین.

#11 محمدحسین 1392-04-04 11:01
نظری جان ! ایراد گرفتن ونق زدن که کاری ندارد، حالا یه بیشه درازی شاعر غزل گو برا دلش شعری گفته نبی هم واسش پست زده خوب اشکالش چیه؟ ، قرار نیست که سایت فقط آلبومی واسه ی عکسای قدیمی باشد ! یا مدیریت برای مطالب رفراندوم بگذارد. کمی واقع بین باشیم و تحمل شنیدن و دیدن افکار و دیدگاه مخالف را داشته باشیم. واز سخن حق نرنجیم بقول حافظ: حافظ ار خصم خطا گفت نگیریم براو/ور به حق گفت جدل با سخن حق نکنیم......

#10 خاطره 1392-04-04 03:14
فکرمیکنم د.م آقاباشن بهرحال اگه ایشون نمیخوادخودشومعر فی کنه مانبایدبیشترازا ین فضولی کنیم درضمن آقایاخانم د.م بنظرمن شاعری درهیچ زمونه ای بلانیست وکاش میشدازراهنمایی های شمادرزمینه شعربهره مندبشیم.موفق باشیدوشاعربمانی د

#9 نظری 1392-04-04 00:14
انصافا شعر آقا محمدحسین بیشتر به بیشه دراز می خورد تا شعر های دم فکر کنم این سایت بیشه درازه نه سایت مغازله با این و اون آقای بیگ زاده

مگه بیشه درازی ها اهل شعر و بیان نیستن چه حرفا و حدیثا چون سایت بیشه درازه دیگه هیچی نباید داخلش باشه نظری جان وسعتت را زیاد کن.

#8 همنواز 1392-04-03 22:58
سلام
آفرین بر این همه استعداد و حاضرجوابی
واقعا از این مشاعره لذت می برم
و این فکر خوبی است که از این به بعد هم ادامه داشته باشد.

#7 بالابلند 1392-04-03 19:19
آفرین بر د. م.
لذت بردم. خداییش این غزل خودش میتونه به یه شعر کامل تبدیل بشه.

#6 د. م. عاشق بیشه دراز 1392-04-03 15:47
در جمع ایل ما سخن از عشق نارواست
در این زمانه عاشقی و شاعری بلاست
از من نپرس از نسب و تیره ی خودم
لیکن بگویمت نسبم از خود شماست
آن عابد عزیز غزل واره ی دلم
می پرسد از تبار رفیقی که آشناست
آن کوچه های کاه و گل بیشه ی شما
آکنده از ترانه و شعر و غزل سراست
از دال و میم شاعریم تو همین بدان
آموزگار غم، نسبم تیره ی رضاست.

#5 خاطره 1392-04-03 03:02
سلام.آفرین به د.م شعرزیبایی بودمن هم غزلی سرودم درشب نیمه شعبان برای آقاامام زمان که تقدیم میکنم:ازغم نبودنت تازه شودزخم تنم/بردل کبودتن چیره شوددست غمم/زده داغی به دل ازغیبت گل باغ سحر/توکه باشی دگرازرنج وغمم بی خبرم/صدوصدماه سرآمدونیامدخبرت /برسدجان به لب آخرونباشدثمرم/ش ده خالی چمن ازهجرت گل دوروبرش/همه آهی شدم ازحسرت دل روزوشبم/می رسدشب به سحروقت وصال وسفرش/می دهم دل به فرج وقت نمازوسحرم

#4 محمدحسین 1392-04-03 03:01
امشب نشسته ام تا یک غزل بگویمت / از کندوان خالی عسل بگویمت/ از پونه و چشمه ی خشک بی کسی/ (منظور آب پونه) از سردی آغوش آن بغل بگویمت/ قله ی رویای مرا جاده کشیده اند/ از غربت بیشه تا به ازل بگویمت/ افسوس استعاره ی سبز نگاه زردشد/ تا به یک غمزه صد مثل بگویمت/ حافظ کجا ولسان این خلق پر فریب؟ / بیا از غریبی شیخ اجل بگویمت/ گفتگوی تیشه با فرهادو بیستون؟ از چت و ایمیل پر از دغل بگویمت! / هرچند در عشق نه دال بود ونه میم/ به عشق میم ودال یک غزل بگویمت...

#3 العبد 1392-04-02 23:11
ای غزل گوی غزل خوی، تبارت بیشه
حرف دال و م تو سخت ببرد اندیشه
لطف کن با غزلی ناب اشارت بنما
بازگو از نسب و تیر و تبار و ریشه

#2 یالابلند 1392-04-02 22:13
سلام
این آقای د. م. شاعر توانا و چیره دستی است و
تعجب من از این است که چرا ایشان را معرفی نمی کنید.

ایشالا بعدن معرفی میشه

#1 شاعر محترم 1392-04-02 22:11
با سلام
شعر زیبایی را خواندم و لذت بردم.
شاعر بمانید.

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان

کاربران امروز8
کاربران دیروز32
بازدید کل503363

سیستم آمار بازدیدکنندگان

ابزار هدایت به بالای صفحه