نماز اول وقت

سلام من یه بیشه درازی هستم.وقتی به این موضوع فکر کردم که امام حسین(ع) حتی در ظهر عاشورا و در صحنه ی نبرد هم نمازشون ترک نشد تصمیم گرفتم این خاطره ام رو برای شما ارسال کنم خاطره ی من در مورد اینکه چی شد مقید به خوندن  نماز اونهم دراول وقت شدم این خاطره برمیگرده 

به  چهار یا پنج سال پیش اونموقع من 17سال داشتم ونماز نمیخوندم یعنی اصلن واسم مهم نبود! یادمه برادرم یه کتاب
قرآن بهم هدیه داد.ولی  من حتی یک بارهم بازش نکردم.همونطور که خداوند در آیه 79 سوره واقعه در مورد قرآن گفته :لَّا يَمَسُّهُ إِلَّا الْمُطَهَّرُونَ(که جزدست پاکان [و فهم خاصان] بدان نرسد).اون روزها من در تاریکی زندگی میکردم ولی خودم خبر نداشتم روزهایی که از خدا غفلت داشتم وفکر می کردم که دارم در آرامش زندگی میکنم....
اسفند سال1386 بود.یک شب که داشتم  کتابامو مرتب میکردم
چشمم به یه کتاب احکام که از طرف دبیرستان بهمون داده بودن افتاد.بازش کردم و مشغول خوندنش شدم.چند تا حدیث
از معصومین رو خوندم.احادیثی که در مورد روزقیامت بود.گفته شده بود که در اون روز خداوند به گناهکارانی مثل من
نظر رحمت نمیندازه وحتی نگاهمون هم نمیکنه.قلبم آتیش گرفت.یک حرارت عجیب رو درخودم احساس میکردم چشمام پر از اشک شده بود رفتم داخل حیاط خونمون آسمون رو نگاه میکردم و گریه میکردم.رفتم وضو گرفتم و بی اختیار همون قرآنی که برادرم بهم هدیه داده بود رو باز کردم سوره توبه اومد.حالت وصف ناشدنی بود.
اون شب خداوند مهربان به من توفیق توبه داد

خدا باز آرد کسی را که خواست
ز لطف و ز رحمت به آیین راست
بر احوال افراد باشد علیم
در اجرای حکم است یزدان حکیم

ومن توبه کردم  اون شب در اون صفحه  از قرآن چشمم به آیه پانزدهم افتاد:
وَ يُذْهِبْ غَيْظَ قُلُوبِهِمْ وَ يَتُوبُ اللَّهُ عَلى‏ مَنْ يَشاءُ وَ اللَّهُ عَليمٌ حَکيمٌ
(و خشم دل هایشان را از میان ببرد و خدا توبه هر کس را بخواهد می پذیرد و خدا دانا و حکیم است. )
بعد از اون شب من طعم آرامش واقعی رو چشیدم همونطور که خداوند خودش در قرآن آیه ی بیست وهشتم سوره ی رعد گفته:الَّذينَ آمَنُوا وَ تَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِکْرِ اللَّهِ أَلا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ

"آنها که به خدا ایمان آورده و دلهاشان به یاد خدا آرام می‌گیرد، آگاه شوید که تنها یاد خدا آرام‌بخش دلهاست."

از اون شب ببعد لحظه های اذان برای من شیرین شدن.من عاشقانه منتظر اون لحظه ها وخوندن نماز میشدم و زندگی من آرامش عجیبی پیدا کرد دیگه هر وقت مشکلی برام پیش میومد دچار ترس و وحشت از مشکلم نمیشدم چون میدونستم خدا از مشکل من خیلی بزرگتره وتوانایی حل مشکلم رو به بهترین طریق داره و میدونستم توکل براون برای حل مشکلاتم کافیه خدا رو شکر میکنم که تا این لحظه  نمازهای اول وقتم ترک نشدن.

و اما

یادمان باشد در طوفان های زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است...

ارسال کننده:بیشه درازی//خاطره

دیدگاه‌ها  

#25 محمد مهدی بیگی 1393-11-07 20:17
دراین سایت مطالب زیباودلنشینی قرارگرفته است امیدوارم زندگیتان با رحمت الهی همراه شود.

#24 محمد 1392-10-06 17:43
م ر30زیبابود

#23 سایدا 1392-10-01 12:49
سلام.خیلی زیباودلنشین بود.باتشکر

#22 عبداله زاده 1392-08-23 07:05
با عرض تسلیت عاشورای حسینی، دوستانی که خلاف نظر استاد نصرالهی پیام دادند بدانند حر بن ریاحی در صحرای کربلا بر اثر یک تحول درونی به جبهه حق پیوست و مزد زحماتش را در یک روز گرفت علاوه بر آن خدمت دوستانی مانند محمد حسین عزیز که اصرار دارند خوانندگان با اسم اصلی کامنت بگذارند عرض کنم وقتی کسانی مثل استاد نصراللهی بزرگوار صرفا به خاطر اظهار نظرهای معقولانه اینگونه مورد هجمه واقع می شوند چطور انتظار دارید مابقی که منشی مثل ایشان دارند با اسم واقعی پیام بگذارند.

#21 محمدکریم بیگ زاده 1392-08-21 18:26
متأسفانه بغیر از استاد نصرالهی و محمدحسین ، و خود من ، بیشتر عزیزانی که کامنت میذارن ناشناسن ، اصلا مشخص نیس خانم هستن یا آقا ، میخوام اینو بگم خیلی از دوستان حرفایی رو که میزنن ای کاش خودشونو هم معرفی بکنن که همه ما بفهمیم که در عمل هم اینجوری هستن یا نه . .

#20 خاطره 1392-08-21 18:06
جناب استادنصراللهی سلام. شما باعث شدید که من با وجود خداحافظی قبلی دوباره تو این سایت کامنت بذارم. شما نسبت به من لطف دارید و بسیار بزرگوارید. نیازی به عذرخواهی شما از من نبود.دیگر از آن دو عزیز ناراحت نیستم. اما بنا به دلایلی فعلا از سایت خداحافظی میکنم و انشاءالله اگر توفیقی شد در آینده باز هم برمیگردم. چون بیشه دراز و بیشه درازی ها و سایت بیشه دراز رو بسیار دوست دارم. از همه ی شما دوستان عزیز هم ممنونم

#19 مراد نصراللهی 1392-08-21 09:25
سلام برهمه خوانندگان سایت بیشه دراز تاریخ یک ایل
در مورد بگو مگوهای مجازی در باره مطلب "خاطره "
منظور من از توصیه ویا شاید اعتراض به محمدحسین وفرد ناشناسی با عنوان فعلا" گمنام یادآوری این نکته بود که باید مشوق باشیم چون تشویق از تنبیه خیلی با ارزش تر ومفیدتر است ، وذکر مطالب این عزیزان در ذیل مطلب خاطره بجا نبود چون معنا ندارد وقتی کسی از یک تحول درونی صحبت می کند ما از زاویه دیگری مطلب وی را تجزیه وتحلیل کنیم وهمانطوریکه در نظر قبلی هم توضیح دادم ، بهتر بود که از جنبه مثبت به آن نگریسته می شد ونویسنده به ادامه رفتارش تشویق می گردید! چون بنا ندارم این مجادله ادامه یابد به گفته های این دو عزیز دیگر پاسخی نمی دهم !
و ازطرفی این دو عزیز چون اعلام کرده اند که قصد توهین نداشته اند وبه نوعی خواسته اند که بقول معروف از دل خاطره خانم در بیاورند، من بجای اونا از شما خاطره خانم عذرخواهی می کنم وامیدوارم توضیحات اونا را پذیرفته باشی و ارتباطت را با این سایت همچنان ادامه دهی واز نوشته ها ونظرات خود خوانندگان سایت را بهره مند نمایی .

#18 محمدحسین 1392-08-21 02:28
خانم یا آقا ی دوستدار بیشه دراز امام حسین(ع) میفرمایند: اگر مسلمان نیستید لااقل آزاده باشید. اینهمه دروغ وتهمت جهت تخریب من کم نیست؟ چندتا دیگه میذاشتی سرشون : کجا وبه کدام خاطره نویس جنگ تاخته ام ؟ به کدام خاطره نویس تاریخی انگ بیسوادی زده ام ؟ به کدام خاطره انقلاب وکدام خاطره نویس انقلاب گفته ام واردمسایل سیاسی نشو؟ چرا من بخواهم بین افراد اختلاف بیاندازم به کدام منفعت؟ آدمهای منفور ودارای سوابق اخلاقی مثل....و....و.. ..از ترک وطایفه جنابعالی نیستند. اتفاقا و احتمالا کسی که اسم واقعیش را نمیزند ترس و واهمه ای ندارد؟ هست اندرپس پرده گفتگوی من وتو/ چون پرده برافتدنه تو مانی ونه من... روز قیامت میبینمت با اسم واقعی! یاعلی مددی

#17 دوستدار همه بیشه درا 1392-08-20 23:12
به جناب اقای محمدحسین بخاطر رضای خداوتحکیم دوستی ووحدت بین اهالی روستایمان وتقویت خوبیها مانند ذکر مطلب برادر یا خواهر با نام خاطره توصیه میشود در بیان اینگونه مطالب دقت بیشتری بعمل اورد وکسی را ازرده خاطر نکند اینکه هرکسی را به نوعی تضعیف نماییم نباید حالا برفرض جناب ایشان به ادبیات ونکات دستوری ومعارف دینی هم تسلط داشته باشند برخی نطرات ایشان را در ایام گذشته یاداوری میکنم که اگر ملاحظه بفرمایید همگی جنبه نیش واذیت وازار است به کسانی که خاطرات دفاع مقدس بنویسند انهارا متهم به سنگر گرفتن در پشت این موضوع وافراد زجر نکشیده معرفی میکند به خاطره گویان حوادث تاریخی انهارا به نداشتن سواد وعلم به کسانی که از تاریخ انقلاب مینویسند اتهام ورود به مسایل سیاسی .خلاصه به نجواکنندگان به خدا انهارا به تظاهر ونداشتن فایده برای انها متهم میکند البته با ذکاوت است برای ایجاد اختلاف از نام افراد محبوبی مانند مراد نصراللهی وحمید بیگ زاده هم سو استفاده میکند وکسی هم از زبان لین محمدکریم هم قادر به جوابگویی اونیست وقتی مطلب از ایام محرم وامام حسین ع میزند با گفتهای از شریعتی شروع میکند در حالیکه هیچ کلام نورانی تر از از کلام امام ره ورهبر فرزانه انقلاب در دوره معاصر بالاتر نداریم خواهش میشود که تجدیدنطر بفرمایید ونبی اله عزیز مدیریت کنند بعد از این رویارویی مطالب بدون حاشیه را چاپ کند

#16 شاگرد 1392-08-20 22:26
دیدید چکار کردید؟ خاطره هم از سایت خداحافظی کرد، نظر استاد نصراللهی بر همه ارجح است یه دو دو تا چهار تای ساده است مصداق ما برای وصل کردن آمدیم است دوستان نیش و کنایه را کنار بگذاریم اگر قلمی داریم یا به قول استاد مراد سایت فضایی را فراهم کرده از آن در راه اعتلای فرهنگ بیشه دراز و بیشه درازی استفاده کنیم به قول محلی خودمان قرآن را پشت و رو بخوانیم وقتی جناب آقای نصراللهی می فرمایند اشتباه کرده اید بپذیرید اشتباه نظر داده اید.

#15 فعلا گمنام 1392-08-20 21:18
آقای نصرالهی بعنوان تکلیف برای هر مطلبی کامنت میگذارن ، بعضا موضع گیریهایی دارند که از دایره انصاف خارج است . ایشان در خصوص مطلب اینجانب و آقای محمد حسین نتیجه ای اختصاصی گرفته اند که به زعم ما نماز و رفتار راوی مشابه شمر و ابن ملجم است . خواهشا دوباره و با دقت این مطالب رو بخوانید ، ایا بهانه قرار دادن سرگذشت راوی و گریز ردن به حقیقت عبادت و داشتن بصیرت متهم کردن راوی به غیبت کردن و تشبه سازی است . من که در پاسخ به مطلب خاطره به صراحت او را ستوده ام.متهم کردن دیگران به بدگویی و بدبینی بدلیل استنباط نادرست و تحلیل ناروا مستوجب استغفار است لذا بنده برای ایشان افق دیدی بلند از خداوند ارزومندم .

#14 محمدکریم بیگ زاده 1392-08-20 18:55
سلام . به نظر من محمدحسین فقط نیتش توضیح دادن بود که نمازگزار واقعی باید اینجوری باشه ، هیچ توهینی هم به کسی نکرده % چرا تا یه نفر میخواد در مورد چیزی توضیح بده سریع براق می شید هر چی دلتون میخواد می گید . . . آقای محمدحسین منظور اصلیش این بود که خوندن نماز و قرآن خیلی خوبه ، اگه کسی قرآن و نماز میخونه ولی این شرایط رو رعایت نکنه ثواب که نمیکنه مرتکب گناه هم میشه . . . شما دوستان عزیز این حرف محمدحسین رو رد می کنید ؟ خدا خودش اون بالاس و بر همه چیز نظارت داره . . . کلاه خودتونو سفت دو دستی بچسبید . یاعلی مددی .

#13 خاطره 1392-08-20 17:06
آقای محمدحسین اگه منظورتون من بودم نمیدونم قدرت بخشش دارم یا ن.اماسعی میکنم فراموش کنم.ممنون از همه ی عزیزان.تشکر میکنم از آقای بیگ زاده بخاطر زحماتی که واسه این سایت میکشن.از سایت بیشه دراز و اهالی اون خداحافظی میکنم و برای همشون آرزوی سلامتی دارم

#12 محمدحسین 1392-08-20 16:36
آقا مرادعزیز .اگر به نوشته ام دقت کنی به هیچ عنوان نیت زیر سوال بردن نوشته خاطره نداشته . بلکه تاکیدی است برعمق داشتن مسایل دینی و زیر سوال بردن کسانی که ظاهر سازی وخودفریبی میکنند و من از خودقرآن دلیلش را آوردم . من به هیچ عنوان خاطره رابه غیبت کردن متهم نکرده ام و برداشت شما صحیح نیست اما به دور وبرم که مینگرم مخصوصا در مجالس فاتحه خوانی غیبت و مسخره کردن وعیب گذاشتن بر این و آن نقل مجلس است و غرور ونخوت عطر وجودشان... یاعلی مددی

#11 رضا عبداله زاده 1392-08-20 14:15
سلام و عرض تجدید ارادت خدمت استاد نصرالهی که مثل همیشه بیانات ایشان فصل الخطاب و راهگشاست . سال سوم راهنمایی یا یکی از دوستان همکلاسی دعوامون شد . ما را بردند دفتر . استاد نصرالهی با تحکم و بیانات شیرین ما دو نفر را خطاب قرار دادند و فرمودند : این دعواهای بچگانه را تمام کنید به هم دست دوستی و برادری بدهید و منبعد تکرار نشود . از آن روز به بعد دوستی ما محکمتر و استوارتر شد .
پیام ایشان واقعاً زیبا و خواندنی بود . من تقاضا می کنم تمام مخاطبین سایت مطالب ارزشمند ایشان را چندین و چند بار بخوانند و نصایح ایشان در عمل بکار بندند . متشکرم

#10 مراد نصراللهی 1392-08-20 07:01
سلام ؛ وقتی در نظرات آقا محمد حسین وفعلا" گمنام دقت وتوجه می کنی این سئوال پیش می آید که آیا به نظر اینان نماز و رفتار راوی مشمول گفته های این حضرات است ؟
چرا باید آدم نسبت به اینگونه مطالب دید ونظر منفی داشته باشد ؟
چون می شود به اینگونه مطالب با دیده مثبت هم نگاه کرد !
می شود برای این فرد دعا کرد که جزو نماز گزاران واقعی باشد ،نماز،وی را در مقابل پلیدیها حفظ نماید،نماز را برای تقرب به خدا وعشق به خدا بخواندو....
آیا شایسته است کسی که خاطره یک انقلاب درونی را در خود نقل کرده اورا به غیبت کردن متهم کنیم وبین او وآدم بی نماز تفاوتی قایل نشویم ، نماز اورا به نماز شمر وابن ملجم تشبیه کنیم؟!
هیچکس بجز خداوند از نیت واز درون انسانها آگاه نیست ،پس بیایید با دیده بدبینی به دیگران نگاه نکنیم وبرای دیگران اینگونه حکم صادر نکنیم!!! خداوند ما را از آفت بدبینی وبد گویی حفظ نماید. انشاالله

#9 همولایتی 1392-08-20 00:54
ای بابا بعضی دوست دارند فقط نظر مخالف و ساز مخالف زدن؟؟؟ مگر وقت اضافه داری جیگر. عزیزان دیگه سعادت خیر اینقدر نقد نمی خواد . اگر به همه خیرات شک کنیم . در خمس و روزه و حج وعزاداری و .... بیشتر افراد هم می توان شبهه وارد کرد. ؟؟سایت از شک و ظن و حرف بی ثمر پاک کنیم .

#8 فعلا گمنام 1392-08-19 23:00
خدای ناکرده قصد ینده زیر سوال بردن راوی نیست .اینکه انقلابی در درون فرد ایجاد شود و انسان غفلت زده به طرفه العینی راه حق و حقیقت را کشف کند ستودنی است و از جمله این توفیقی که نصیب راوی شده است . غرض این بود که انسان مومن خدا را به خاطر خدا میخواهد نه خرما . از خدا میخواهیم به حق صاحب این شبهای عزیز ما را آنی و کمتر از آنی به خودمان وا نگذارد .

#7 خاطره 1392-08-19 21:55
فعلاگمنام عزیز شمادرست میگی امااونشب من حتی یک لحظه هم به جهنم وعذابهاش فکر نکردم اونشب من فقط به این دلیل به گریه افتادم که یه حدیث خوندم درمورداینکه درروزقیامت خداوند به امثال من نگاه نمیکنه اونشب فقط به این فکر میکردم که خداوندمنودوس نداره واین یک عذاب روحیه جدایی ازخداوندواینکه خدا نگات هم نکنه خیلی سخته

#6 فعلا گمنام 1392-08-19 20:30
عزیزان در هر عملی اصل بصیرت است . شناخت اینکه چرا عبادت میکنیم مهمتر از خود عبادته . بایستی حقیقت رو کشف کرد . شمری که در کربلا سر از تن سالار شهیدان جدا کرد ، جانباز جنگ صفین بود و در رکاب علی (ع) شمشیر میزد . ابن ملجم حافظ و قاری قران بود و دهها مورد دیگر . اینان به حقیقت عبادت نرسیده بودند . بی بصیرت بودند . از خدا بخواهیم که به ما بصیرت عطا کند تا با خدا معاشقه کنیم نه معامله.

#5 فعلا گمنام 1392-08-19 20:24
قطعا" خداوند توبه پذیر است . ای کاش عبادت ما و خداترسی ما از خوف جهنم و امیدواری به بهشت نباشد . خدا را عاشقانه بخواهیم و بخوانیم نه کاسبانه .

#4 عبدالله 1392-08-19 14:19
بندگی خدای مهربان گوارای وجودت .
قابل توجه بعضیها که روزگاری با سوزو اشک وآه نمازمی خواندند ولی حالا...

#3 خاطره 1392-08-19 14:12
آقای محمدحسین سلام.خداوند در قرآن گفته:ان الصلاة تنهي عن الفحشاء و المنكر؛ «همانا نماز از فحشا و زشتی هابازمی دارد.بی شک این نمازواقعی هست که انسان رو از گناه کردن بازمی دارد نه هرنمازی.چه بسامنافقان خوارج وحتی یزیدیان هم نماز میخواندند امانمازآنها کجا و نماز امام حسین(ع) کجا؟؟؟همانطور که خداوند در قرآن گفته روز قیامت از گناهکاران می پرسند:شما را چه به دوزخ کشاند؟ گویند ما از نمازگزاران نبودیم.

#2 محمدحسین 1392-08-19 13:40
البته خواندن نماز وقرآن مهم است ، اما مهمتر از آن عمل کردن به قرآن است. کسی که نماز وقرآن میخواند اما در حال غیبت آن واین است دستش به کار خیر نمیرود با یک آدم بی نماز چه فرقی دارد؟ در خود قرآن آمده است که زیانکارترین افراد کسانی هستند که فکر میکنند خدا را فریفته اند نماز میخوانند روزه میگیرندقرآن میخوانند در حالیکه در قلبشان چیز دیگریست و البته خدا از همه ی قلبها آگاه است( ظاهر وباطن را میداند) پس بدترین جای جهنم از آن آنانیست که فکر میکنند با فریب مردم ، خدا را هم فریفته اند...یاعلی مددی

#1 مراد نصراللهی 1392-08-19 06:59
احسنت ؛ زیبا بود
انشاالله که همیشه توفیقات الهی همراهت باد

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان

کاربران امروز20
کاربران دیروز51
بازدید کل503470

سیستم آمار بازدیدکنندگان

ابزار هدایت به بالای صفحه

.