استاد محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان خواننده پرآوازه موسیقی سنتی ایرانی و یکی از نام‌دارترین هنرمندان در عرصهٔ موسیقی جهان است. محمدرضا شجریان، اول مهر ۱۳۱۹ در مشهد زاده شد. خواندن را از کودکی با همان لحن کودکانه آغاز کرد. از کودکی با توجه به استعداد و صدای خوبش تحت تعلیم پدر که خود قاری قرآن بود مشغول به پرورش صدای خویش شد و در سال ۱۳۳۱، برای نخستین بار، صدای تلاوت قرآن او از رادیو خراسان پخش می‌شود. وی در سال ۱۳۳۸ به دانشسرای مقدماتی در مشهد رفت و از همان سال برای نخستین بار با یک معلم موسیقی آشنا شد.

محمدرضا شجریان  محمدرضا شجریان  محمدرضا شجریان

زندگینامه جامع استاد شجریان
 1 زندگی
 2 کنسرت ها
 3 استادان آواز
 4 همکاری شجریان با رادیو تلویزیون
 5 جوایز
 6 محتوای کاری
 7 خوشنویسی
 8 آثار محمدرضا شجریان
 9 شاگردان محمدرضا شجریان

دانلود آهنگ ها و آوازهای محمدرضا شجریان :        

- مناجات (افشاری)       - ربنای شجریان          - پیری و معرکه گیری 

- تصنیف چهره به چهره   - گلهای تازه شماره 107   - بهار 

غوغای عشقبازان دانلود آلبوم غوغای عشقبازان ( ۲ آهنگ از ۱۲ آهنگ)

قطعه ی دیدار 

- آواز بر قطعه ی دیدار  

دانلود ياد ايام 

دانلود تصنيف نگارم

دانلود سلسله موي دوست

دانلود تصنيف بوسه هاي باران

دانلود تصنيف يار دلنواز

دانلود تصنيف فرياد (مهدي اخوان ثالث)

دانلود تصنيف فرياد(با آواز تركمن)

دانلود عارف حق بين

دانلود دلشدگان

دانلود تصنيف قديمي چهره به چهره

دانلود رسواي دل

دانلود کنسرت استاد مخمدرضا شجریان  -  اجرای جشن هنر شیراز ۱۳۴۹

کنسرت جشن هنر شیراز-استاد شجریان-استاد بهاری

رواق منظر چشم من آشیانه  توست  کرم نما  و  فرود آ که خانه خانه  توست

به لطف خال و خط از عارفان ربودی دل لطیفه‌های عجب زیر دام و دانه توست

دلت به وصل گل ای بلبل صبا خوش باد که در چمن همه گلبانگ عاشقانه توست

علاج  ضعف دل ما به لب حوالت  کن  که این مفرح یاقوت در خزانه توست

به تن مقصرم از دولت ملازمتت ولی  خلاصه  جان   خاک  آستانه  توست

من آن نیم که دهم نقد دل به هر شوخی  در خزانه به مهر  تو  و  نشانه  توست

تو خود چه لعبتی ای شهسوار شیرین کار   که توسنی چو فلک رام تازیانه توست

چه جای من  که  بلغزد  سپهر  شعبده باز از  این  حیل که در انبانه بهانه توست

سرود مجلست اکنون  فلک به رقص آرد که شعر حافظ شیرین سخن ترانه توست

دیدگاه‌ها  

#6 دوست 1393-01-19 12:12
بانگ گردشهای چرخ است این که خلق*میرسانندش به تنبور و به حلق*ما همه اجزای آدم بوده ایم*از بهشت این نغمه ها بشنوده ایم.(مولانا) (مطالب بی ارزشی مانند شجریان؟!) نبی جان برندگان زندگی هنرمندانند و سرآمد هنرها نیز موسیقی است و آن هم موسیقیی که از فطرت آدمی سرچشمه میگیرد و انسان را به یاد ایامی میبرد که در گلشن (بهشت) فغانی داشته است ولی اکنون محجور است.

#5 م رضایی 1392-06-08 23:01
آه خدای من اوج صدای زیبا صدای استاد شجریانه
علاج ضعف دل ما........

#4 همنواز 1392-05-22 14:12
نبی جان استاد شجریان کاری میکنه خاطره های تلخ و شیرین بیادمان بیاید و بخصوص بیشه دراز .

#3 همفکر 1392-04-18 14:59
حاجی نبی جان سلام علیکم قبول دارم این وبلاگ کلکسیونی از خاطرات مختلف ومطالب گوناگون است دراین رابطه تشکر اما برخی مطالب یا کامنت ها قابل انتشار نیستند ویا ارزش تربیتی هم ندارند بلکه موجب اختلاف میشوند شما مدیریت کنید وچاپ نکنید حالا گرچه به شما واصل میشوند منظورم مطالبی مانند توهین به اقوام ویا اشخاص است ضمن اینکه مطالب بی ارزشی مانند پرداختن به شجریان هم لزومی ندارد اگر با نگاه ارزش محوری وتربیت نسل جدید والگو گیری از خوبان روستایمان بخصوص شهدا وبزرگان وریش سفیدان مرحوم به پیش برویدخیلی بهتر است هرکاری را رضای خدا درنظر بگیرید من جدا از خیلی از مطالب خاطره انگیز وارزشی شما بهره میبرم وبه روشهای گوناگون دراین زمینه به وبلاگ شما کمک مینمایم یکی از محاسن شما پاسخهای صبورانه به افرادکم سن وسال یا کم ادب است که بخوبی ومتانت پاسخ میدهید سعی کنید به همین منوال ادامه داشته باشد و کامنتهای افراد کم ادب درج نشود

سلام علیکم /مطالب بی ارزشی چون شجریان؟؟؟؟؟؟اصل ن با این سخن شما موافق نیستم. واقعن شما اگه دلسوز و جانب بیشه درازو آدمای سراسر خوبی و مهربانی و بی آلایش اون هستی نباید این مطلب و تو بقیه تذکرات و نوشته های خوبت میدیدم/ در مورد کامنتای بی ارزش و بی ادب خودمم دوس ندارم پخش بشن اما ایجوری فکر بسته ی بعضیا باز میشه و نگرشهای منفی کمتر میشه/ به هر حال از شما هم ممنوم/ منتظر مطالب شما با اسم و رسم واقعی شما هستم/ نبی اله

#2 محمدکریم 1392-04-12 12:41
سلام . دستت طلا کاکه . . . صدای استاد صدای یادها و خاطره هاست %

#1 محمدحسین 1392-04-02 03:52
دستت درد نکند نبی جان ، انشاا.. جوانان و نوجوانان عزیز گوش خود را به شنیدن این صدای یگانه عادت دهند تا تفاوت موسیقی فاخر با موزیکهای پیش پا افتاده را بهتر درک نمایند. البته به شرط اینکه گوش دهند نه اینکه بشنوند! استاد شجریان تکرار شدنی نیست هرگز..هرگز! خوانندگان زیادی خواهند آمد و خواهند رفت اما فقط یکی میشود شجریان ،بقیه فقط میخوانند ! خداوند جهان آفرین نگهدار این نگین تاج موسیقی ایران زمین باد...

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان

کاربران امروز8
کاربران دیروز32
بازدید کل503363

سیستم آمار بازدیدکنندگان

ابزار هدایت به بالای صفحه

.