دلتنگی یک

سلام دوستای عزیز رفقای قدیم و جدید میخام بگم.......

امروز 91/10/29 آدینس یکی از روزهای خوب خداس یه روز زمستونی یاد دوران بچگی افتادم همو وقتی کلاس اول بودم.بارون که می بارید آب رود خونه که میومد- همو رودخونه میگم(گلال ویشه راز)که روستا را به دو قسمت تقسیم میکنه میگم دیگه سخت میشد بریم یا برگردیم مدرسه آخه بچه های ای وری جایروندا باید میرفتن اون ور قسمت بالوویها آخه مدرسه رو همون بلندی بود قسمت بالوویها یه مدرسه ی سنگی و ما هم که ای وری بودیم نمیتونستیم از رودخونه رد شیم باباهامون میومدن رو دوش میگرفتنمون از آب ردمون میکردن.هیاهوی زیبایی بود همهمه ی اهالی بیشه دراز و حرفای جور وا جور که همه نشون از محبت و دوستی داشت.شاید واستون جالب نبود اما من با این چرت و پرتا به قول همو دوست بازدید کننده بزرگ شدم خوشتون نیومد نخونید.دلم تنگ شده واسه ی اون همه سادگی و بچگی........

دیدگاه‌ها  

#33 لیلا 1394-10-23 13:09
خاطره زیباست ولی الان من کجام بیشه دراز کجاست

#32 سومیتا. اب سالان 1394-07-26 14:07
وای چه خاطره شیکی بود..واقعا سادگی زیباست..
خوشم اومد...راستی یه پیشنهاد ای کاش سایت به روز باشه و از نخبگان دعوت کنید مطالب و ایده ها رو جهت حفظ زیبا یی ها و فراموش نشدن سرزمین بیشه دراز و اطراف بیان کنن...
خداییش تله نو یک منطقه ی تفریحی و شیک و ارام بخشه چرا نخبگان جهت رشد و شکوفایی اش بر نمیان..
چرا ایده نمیدن دوستان...
زنده باشید....زنده باد تله نو یاد اور کودکی هایم
هرچند کوتاه مدت اونجا بودم...ولی عااااااااااشق تله نو ام....تله نو من...بی نظیری با ونیز عوضت نمیکنم

#31 حشمت اله ترک 1394-04-04 11:02
بچگیها چه سخت یاراحت ولی شیرینه وآدم دلش برای محل قدیمیشمون تنگ میشه .

#30 ح.ش 1393-11-23 22:36
نبی جان یاددوران بچگی بخیرکه حسرت یه دل سیرفوتبال به دلمون گذاشتی

سلام... جناب ح ش اشتباه نکنم حجتی... حاضرم مابقی عمرم را بدم فقط یه سال اون دوران برگرده

#29 احمد ق زرین آباد 1393-08-19 10:00
نبی جان سلام آرزوی موفقیت برات دارم .عالی بود.روستای بیشه دراز اولین روستا در سطح کشوراست که بیشترین شهداء را تقدیم انقلاب کرده است .شهدایی که در سطح کشور مطرح اند .بیشه درازی ها مرزداران بی ادعا بودندو هستند .آینده گان به نیکی از مردم مومن خوب و ولایتمدارومهمان نواز بیشه دراز یاد خواهند کرد.یاد همه شهداء بیشه دراز بخصوص شهید سردار صحرایی و شهید یوسف نظری و همه شهدایی که امنیت و آسایش کشور و مارا تامین کردند گرامی باد.

#28 سایدا 1393-01-18 12:46
درجواب آقاکمال:اگرهمین سایت رو خوب مطالعه کنید صفحه صفحه شهدارو ورق بزنیدبا زلالی وپاکی این ایل آشنامیشید؛ اونموقع است که جززیبایی چیزی نمی بینید.

#27 سایدا 1393-01-18 12:40
سلام دایی! خیلی جالب بود.
سرت سبزای دایی/دستت مریزاد

#26 مهندس اصغررضایی 1392-09-04 16:13
سلام جناب اقای نبی ا... بیگ زاده بابت این عکسهای زیبا که همه هویت ما هستند کمال تشکر و خسته نباشید دارم چون یاد خاطرات خوب دوران کودکیمان در بیشه دراز در ذهنمان تداعی میکند

#25 حسین مومنی 1392-08-11 18:48
نمیدانم تازگیها بیشه دراز رفتید . چقدر حس دلتنگی میکنید از اینهمه تنهایی مردمانی که روزی منزلگاه دیگران بودند این همه خانه خالی که دیگر متروکه شدند یادتان هست روزهایی که چقدر شلوغ بود یاد همه بخیر چه انهایی که هنوز هستند چه انهایی که از دنیا رفته اند شادی روح همه اموات الفاتحه

#24 کریستی 1392-08-05 04:32
تجربه خاهد اموخت که هیچکس ماندنی نیست حتاآنان که تمام فضیلت ها را در وجودشان نهان کرده اند.....

#23 کریستی 1392-08-05 03:28
همه ی موجودات تنهایی شان را فریاد میکنند:انسان انگاه که تنهاست،وجودش سرریز میشود از اندوه تاریکی،آن زمان تنها چیزی که او را از اندوهی بزرگ نجات میدهد،شاید همان خود تنهایی باشد ک به آن خوگرفته است،گاه آدمی ب اجبار از ترس تنهایی پناه میبرد ب کسانی که شاید ب خیالش ابدی و جاودان اند،زمان میگذرد و او انها را دور میبیند،همانهایی ک ابدی بودند،دیگر ب ملموس نخاهند ماند و ب باد فراموشی سپرده خاهندشد.....

#22 بچه ی بیشه 1392-07-26 19:17
چه مهمانان بی دردسری اند مردگان..نه به دستی ظرفی را چرک می کنند..نه به حرفی دلی راآلوده تنهابه شمعی قانع اند واندکی سکوت...سلام باتشکر ازآقای بیگ زاده

#21 هادی ج 1392-06-12 14:05
غمگینم...شبیه عکس روی اعلامیه ترحیم که خنده اش همه را میگریاند

#20 هادی ج 1392-06-12 14:00
هیچ کس نفهمید خدا هم تنهایی اش را فریاد میزند :قل هوالله احد

#19 ف ح 1392-06-10 13:13
بااینکه نه اب بودنه تلفن ونه برق ولی همه چیزقشنگ بودنه ازریاو تظاهرخبری بودنه ازدروغ همه چیزوهمه کس بوی خدامیدادخواندن این مطالب ارامش عجیبی بهم میده دستتون دردنکنه اقای بیگ زاده

#18 م رضایی 1392-06-08 22:34
ای کاش دوباره کوچک شد کلاس اول

ای کاش میشد. با تشکر نبی اله

#17 هادی 1392-06-05 19:01
من به بیشه دراز ومردانی دوست داشتنی همانند نبی عزیز افتخار میکنم . پاینده بیشه دراز درود برنبی

#16 حمیداز طایفه جایروند 1392-05-07 11:30
زنده باد بیشه درااااااااااااا ااااااااااااااا ااااااااااااااا اااز

#15 حمیداز طایفه جایروند 1392-05-07 11:25
شاید سنم کمه ولی دقیقا درک میکنم ان روزهای قشنگ را

#14 محمدازشهرکرد 1392-04-03 10:30
سلام خسته نباشید عالی بود

سپاس فراوان

#13 خاطره 1392-03-22 18:43
یادبیشه درازبخیرخیلی وقته اونجانرفتم بعضی وقتاتداعی خاطرات منوآزارمیده اماخاطرات بیشه درازحسابش جداست

#12 دهلرانی دیار غربت 1392-03-14 04:58
یه موضوعی رو یادم رفت بگم! درباره شجره جایروند ها و پدرانتونم یه چیزایی بنویس.و اگه میشه از جایروند و جایروند زاده های موفق هم بنویسید. میدونم بانک اطلاعات نیستی ولی خب خودمونیم cggکه هستید(البته با لبخند و شوخی فردا کامنت نزارین حرفمو جدی گرفته باشید!)

#11 دهلرانی دیار غربت 1392-03-14 04:54
واقعا مرسی از این همه زحمتی که کشیدی. شاید باورت نمیشه هروقت دلتنگ میشم یه سر به وب بیشه دراز میندازم.یه قسمت رو برای ثبت خاطرات بزار که هرکسی خاطره ای داره بفرسته.راستی در جواب اقا کمال میخوام بگم دوست عزیزم هیچ طایفه ای در ایل کرد به اندازه جایروند غیرت و مردانگی نداره. به طبع هر قوم و قبیله ای عاری از اشکال نیست اما خداوکیلی مشکل بزرگ جایروندها از نظر جنابعالی با خدا بودنشونه.

#10 محمدکریم 1392-02-31 16:34
آقا کمال اسمت خیلی قشنگه ولی خودتو نمی دونم . . . عصر عصر تمدنه ، دیگه پیگیری این حرفا خنده داره در تمام نقاط کره زمین هم آدم بد گیر میاد هم آدم خوب ، تو که مثل ما بد نیستی چرا خودتو بد جلوه دادی مگه نمی دونی کینه و خصومت بدترین کرداری هستن که یک شخص از خودش بروز میده ؟ مگه نمی گی آینده در بارشون خواهد گفت و باید جوابگو باشند ؟ پس همگی در انتظار آینده خواهیم ماند . . . تا سیه رو شود آن کس که دراو غش باشد

#9 رضا ملكي 1392-02-13 14:45
در جواب كمال : برادر كمال نميدانم كيستي و از چه قماشي هستي..اما هر چه هستي باش ولي انصاف داشته باش...شما از بيشه دراز چه ميدانيد؟ از خونهاي ريخته شده ي جوانان نخبه و شجاع ونترس برومند اين ديار كه اگر ميبودند خود دودماني بودند مثال زدني چه ميدانيد.گرچه الان تمام افتخار ما به همان خونهاست كه ريخت تا امثال شما اين چنين ناجوانمردانه قضاوت كنيد..(صفت نيكان هم خوب بود هم بد).كاش لحظه اي بر احساسات خودم لگام بزنيم و چشم و گوش بسته به حرفهاي اين آن توجه نكنيم و تعصبات بيجا وكينه توزيها را كنار بگذاريم..لحظه اي هر چند اندك بيانديشيد

#8 لیلا 1392-01-27 13:32
عالی بودفک نمیکردم چنین شخصیت جتلبی داشته باشید هم کلاسی دانشگاه مدیریت بازرگانی

#7 حدیث-ــــ 1392-01-21 16:05
یاد ایام بخیر دوران برای خودمون داشتیم صفا و صمیت و مهربوتی خیلی زیاد بودولی الان روزبه روز داره کمترمیشه.

#6 کمال 1392-01-02 12:37
دوس دارم از ضربات جبران ناپذیری که این روستا به پیکره دهلران زده هم بنویسد.بیشتر بچهای خوب رو با کارای ناجوانمردانشان از بین بردن.اینده در بارشون خواهد گفت و باید جواب گو باشند

سلام دوست عزیز کاش میتونستم رو در رو جوابت دهم//عقده ای دیرنه داری و یک آبادی انسان مخلص را متهم میکنید/خداوند تو را رحمت کند//سپاس

#5 خالد 1391-12-23 00:38
مرسی نبی جان ی لحظه مارو بردی به اون دوران هرچند ناراحت شدیم ولی خدایی دمت گرم

سلام خالد جان وظيفه هست

#4 عبداله 1391-12-06 22:57
عالی بود

#3 چیمو 1391-12-04 23:56
عموی عزیزم بهت افتخار می‌کنم که به چرت و پرت‌هایی که باهاش بزرگ شدی می‌نازی و افتخار می‌کنی. مهم نیست که دیگران خاطرات گذشته و دل‌تنگی‌هاتو نخونن. مهم اینه که تو با یادآوری‌شون آرامش پیدا می‌کنی. باز هم مایه‌ی فخر و مباهاتم خواهی ماند...
امضا: جودی‌ابوت///////////////////////////

سلام عزيزم ، مرسي از اينكه بازديد نموديد و نظر داديد ، منتظر هستم مطالب زيبا بفرستيد. تشكر نبي

#2 سپو 1391-12-04 23:54
عمو سلام
من سِپو هستم. از آشناییت خوش‌بختم. من هیچ‌وقت نیومدم بیشه‌دراز، ولی تو تصورم یه جای سبز و قشنگه. امیدوارم که بتونم یه روز با شاد بیام هم شما رو ببینم و هم بیشه‌درازتونو
مرسی//////////////////////////////////

سلام عزيزم شما لطف داريد،من هم منتظر دیدارتون هستم ارزوی شادکامی و پیروزی برای سپید عزیز///نبی

#1 جوانمرد 1391-10-29 16:09
آدم ها فقط در يك چيز مشتركند : متفاوت بودن.. .(رابرت زند )
عالی بود نبی جان!!!

سپاس از جوانمرد عزیز

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان

کاربران امروز86
کاربران دیروز138
بازدید کل494209

سیستم آمار بازدیدکنندگان

ابزار هدایت به بالای صفحه

.