شهید ناصر ملکی

شهید ناصر ملکی

از چپ نفر اول دانش آموز شهید ناصر ملکی

شهید ناصر ملکی یکی از دانش آموزان شهید روستای بیشه دراز است. ناصر ملکی در سال 1356 در روستای بیشه دراز و همچون دیگر شهدای روستا در خانواده ای مومن و مذهبی به دنیا آمد. با شروع جنگ تحمیلی همانند بسیاری از خانواده های دهلرانی مجبور به ترک دهلران شده و  همرا خانواده به شهرستان دره شهر و سپس آبدانان مهاجرت کردند. وی دوران کودکی خود را در دامان پر مهر پدر و مادر بزرگوار خود و در بحبوحه ی جنگ گذرانده و از همان دوران آغازین مدرسه، استعداد سرشار خود را در درس و مسابقات علمی و پرورشی و حفظ و قرائت قران نشان داد. کسانی که این شهید را به خاطر دارند و هم دوره ای یا هم کلاسی ایشان بوده اند به خوبی به یاد می آورند که با وجود کم سن و سال بودن این شهید سجایا و خصوصیات اخلاقی نیکویی داشته و بسیار مهربان و خوشرو بوده و خصوصا احترام زیادی برای پدر و مادر و بزرگترهای خود قائل بودند.نماز را با دقت و اول وقت میخواند و با وجود سن کم به تنهایی به مسجد می رفت و نماز را بجا می آورد. دوستان این شهید نقل می کنند که اخلاق خوب این شهید برای نوجوانی در سن ایشان عجیب بوده و روحیه و چهره ای ملکوتی به این شهید داده بود. این شهید مظلوم در تاریخ بیست و ششم اسفند سال شصت و شش و در بمباران شهرستان آبدانان مظلومانه به درجه ی رفیع شهادت نائل آمد و روح پاکش به عرشیان پیوست. چند ماه بعد از شهادت ایشان دعوت نامه ای به آدرس خانواده وی فرستاده شد به این مضمون که در مسابقات استانی قرائت قرآن به مقام اولی رسیده و برای مسابقات کشوری از وی دعوت کرده بودند، در حالی که روح پاکش در ملکوت اعلی آرام گرفته بود.پیکر شهید پس از انتقال به وطنش بیشه دراز و غسل دادن, در گلزار شهدای دهلران امامزاده سید اکبر به خاک سپرده شد.

متن گزارش: یکی از دوستان شهید

از راست نفر دوم شهید ناصر ملکی                 روحش شاد

دیدگاه‌ها  

#6 مسعود رضائی 1392-10-03 23:06
یادش بخیر شاید نیم ساعت قبل از شهادتش اومد خونه ی ما من مشغول بازی با پسر عمه ام بودم شهید ناصر از من خواست تا نانوایی و خرید نان همراهش برم اما من بدلیل مشغول بودن در بازی نتونستم همراهیش کنم اونم گفت پس بعدا همدیگرو میبینیم واین دیدار ما به قیامت موکول شد . یادت بخیر پسرخاله ی عزیزم روحت شاد

#5 اصغررضایی 1392-09-10 14:03
برای شادی روحش صلوات. خدا رحمتش کند

#4 محمد 1392-05-17 15:36
سلام.خدا رحمت کنه این شهید و تمام شهدا رو... راستی چند روزی هست از اشعار زیبای د.م خبری نیست، من که از طرفدارنش هستم و منتظر شعرهای زیبای بعدیشم.

#3 پرویز 1392-05-16 16:26
سلام. خدا رحمتش کنه. من از نزدیک میشناختمش. واقعا معصوم بود و شیطنت های ما و بقیه دوستانشو نداشت. اگر میموند یه اعجوبه بود شاید خدا خوبیاشو دیده بود که زود بردش تو بهشت خودش.

#2 یه دوست 1392-05-16 15:56
تو پاکی و اوج معصومیت رفت پیش خدا... خدا رحمت کنه روح و روان پاکشو

#1 مجید شیخی 1392-05-15 21:23
خدارحمتش کندایل جایروندشهدای زیادی راتقدیم این آب وخاک کرده است یادوخاطره هاشون گرامی باد

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان

کاربران امروز65
کاربران دیروز58
بازدید کل505898

سیستم آمار بازدیدکنندگان

ابزار هدایت به بالای صفحه

.