دلاور مردی از بیشه دراز

غلام بازدار دلاوری از ایل وتبارم که جسارت و شجاعتش او را به شهادت نزدیک کرد

اگر مراد نصیحت کنان ما اینست که ترک یار بگوییم تصوریست محال

به خاک پای دوست که تا سرم نرود زسر به در نرود همچنان امید وصال

zx.jpg - 99.90 KB

m7.jpg - 85.38 KB

m14.jpg - 104.41 KB

غلام یکی از قهرمانان بلا منازع و افتخار آفرین بیشه دراز میباشد.در خانواده ای متدین و زحمت کش به دنیا آمد از همان دوران کودکی شهامت و غیرت در وجودش نمایان بود.در انجام کمک به خانواده و دیگران سرآمد بود.به سرعت در بین خانواده و اقوام به خاطر رفتار منحصر به فردش مورد توجه قرار گرفت.مورد احترام همه ی فامیل بود.با توجه به داشتن هوش و استعداد فوق العاده دوران دبستان را به صورت جهشی و دوکلاسه را در بیشه دراز طی نمود.با شروع جنگ تحمیلی با داشتن سن بسیار کم به جبهه ها شتافت و سریع در بین بچه های رزمنده و لشکر حضرت امیر(ع) استان ایلام نمایان و مشهور شد.جسارت و دل شیر داشتنش باعث شد از او فرمانده ای لایق و مطمئن به وجود آید که تمامی بچه های همرزمش در کنار ایشان احساس آرامش می نمودند وتا جانشینی فرماندهی معروف ترین گردان لشکر(505محرم)پیش رفت و لقب جوانترین فرمانده گرفت.جسارتش باعث شد در هشتم اسفند ماه شصت و دو مورد اصابت گلوله ی مستقیم تانک قرار گرفت و به معبودش شتافت.

روحش شاد....................غلام و بیشه دراز..و دیگر هیچ

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

دیدگاه‌ها  

#11 مهدی بختی 1395-11-30 20:17
درود خدا برشهید غلام بازدارباد.شهیدی که دوران جبهه که باهم بودیم برای من همیشه ماندگار وخاطره انگیز است .

#10 حسين صحرايي 1394-08-02 08:46
روحش شاد

#9 ملکی 1392-06-09 23:33
سلام ودرود خدا واولیا الله بر شهید غلام انشاالله روز حساب شفیع ما باشند

#8 مرادی 1392-05-28 18:16
من شهید غلام را درک نکردم ولی همرزمان ایشان از شجاعت اخلاص و مردمی بودن ایشان همیشه میگویند ایشان با اینک فرمانده بودند ولی هیچ گاه لباس ایشان بالباس های دیگر بسیجیان هیچ فرقی نداشت و هیج کسی یاد ندارد که ایشان لباسی غیر از لباس بسیجی بپوشند ودر شجاعت تا جایی پیش رفت که جوان ترین فرمانده سردار استان نام گرفت -روحش شاد

#7 رزمنده 1392-01-21 21:21
حاجی علیرضا یادگار شهداست من که توفیق داشتم سالهای آخر جنگ در جبهه باشم به عینه دیدم که چقدر شهدا ایشان را بعنوان فرمانده و جلودار دوست داشتند در حال حاضر هم چهره ی خندان و نورانی اش یاد شهدا را در ذهنم تداعی میکند و در تمام دوران مسئولیت مردمدار بود البته مهندس بازدار هم فرد لایقی است و بزرگوار ولی مجاهد فی سبیل لله جایگاه دیگری دارد. شادی روح شهدا صلوات

#6 ناشناس 1391-12-25 10:27
سردار قاسمی جانشین سابق سپاه استان ایلام در خصوص نحوه شهادت این عزیز چنین میگوید: غلام در عملیات والفجر 5 در مهران به مانند علی اکبر (ع) وارد میدان جنگ شد و یک تنه با آر پی جی که بر دوشش بود با تانک های عراق جنگید و بعد از نبردی جانانه با تانک های دشمن بالاخره با اصابت مستقیم گلوله تانک بر پیکر نازنینش به شهادت رسید

#5 Guest 1391-12-24 20:34
اوشخصیت ومنش فوق العاده ای داشت درضمن ورزشکار خوبی بود یادم می اید بعد از فوت پدرم همیشه نوازشم میکردمهندس دررفتاربه او شباهت دارد علیرضا نه

#4 رفیق 1391-12-18 12:47
شایدیکی ازمظلوم ترین شهدای این دیار شهید غلام باشد که درعین نام آوری واینکه لقب فرمانده جوان نام گرفته ولی تابه امروز کسی نه یادواره نه حتی یک مراسم یاد بود ساده برای ایشان نگرفته هرچند غلام به این حرفا نیازی ندارد-انشاالله که درروز حساب غلام وسایر شهدا شفیع ما باشند

#3 اندیشه 1391-11-28 22:23
شهید غلام خیلی مهربان بود ، داخل حیاط خونشون تو بیشه دراز تختی یکنفره بود که این عزیز شبهای تابستان روی اون تخت می خوابید یه روز نزدیکای غروب بازی میکردم سنگی پرتاب کردم که برخورد کرد به صورت خان داداشم ، من از ترس فرار کردم هوا که تاریک شد رفتم خونه مرحوم عمه خیروانو . اونجا شام خوردم دقیق یادمه قورمه سیب زمینی داشتن بعد از شام رفتم بغل شهید رو تختش دراز کشیدم ، خوابم برده بود نمی دونم مادرم چطور فهمیده بود اونجام اومد بیدارم کرد و منو برد خونه . روحش شاد و یادش ماندگار

#2 هم ولایتی 1391-11-01 11:22
من ندیدمش اما تعریفش را بسیار شنیده ام.
دوستانش تعریف می کنند که آرپی چی زنی قهار،بسیار شجاع و نترس،فرمانده ای لایق.
خداوندا در روز قیامت ما را با شهدا محشور بگردان!آمین یا رب العالمین

#1 جوانمرد 1391-10-30 23:49
ای روشنای خانه امید، ای شهید """
ای معنی حماسه جاوید، ای شهید

چشم ستارگان فلک از تو روشن است"""
ای برتر از سراچه خورشید ای شهید

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان

کاربران امروز3
کاربران دیروز43
بازدید کل507668

سیستم آمار بازدیدکنندگان