قلعه ی انجیر

قلعه ای باستانی است که بصورت دژی مستحکم و در دامنه ی صخره ای بزرگ درست شده است و مشرف بر دره ی پایین دست خود می باشد.توضیحات تکمیلی به نظر خواهد آمد. در پنج کیلومتری شمال بیشه دراز حدفاصل بقعه ی شهرمیر و منطقه ی هور قرار دارد.

دیدگاه‌ها  

#6 هادی نظری 1395-04-09 11:58
سلام.خدمت دوستان عرض کنم درسال 1364 بر اساس مصوبه دولت دهستان اناران به مرکزیت روستای بیشه دراز انتخاب گردیده است که موقعیت این دهستان از پل دویرج تا فسیل می باشد وقلعه انجیر هم جز حوزه دهستان اناران به مرکزیت روستای بیشه دراز می باشد.

#5 حمیداز طایفه جایروند 1392-05-13 15:18
میخواهم بیشه دراز را توصیف کنم با کدامین زبان؟زبان از درک ما بیشه درازی ها عاجز است زبانم قدرت وصف وطنم را ندارد.

#4 حمیداز طایفه جایروند 1392-05-10 12:34
درود بر جایروند

#3 عليرضا م 1392-05-08 23:03
سلام قلعه انجير از( ديدنيهاي نزديك بيشه دراز) قابل اطلاق ميباشد! اما از (ديدنيهاي بيشه دراز)كمي مضحك است!و اگر ملاك بعد مسافت باشد وهمچنين موقعيت جغرافيايي قلعه انجير از توابع بخش زرين اباد است!

سلام چه جالب دوست عزیز/ قبلن پاسخ دادم/در ضمن با بیشه دراز کمتر از ده کیلومتر فاصله دارد نه بیست کیلومتر/ زیاد ناراحت نباشید/ یه آثار ملی هست نه متعلق به طایفه ای خاص و فقط هدف معرفی آن هست شما که بعد مسافت را در نظر میگیرید مطمئن باش به بیشه دراز نزدیکتر است/جناب آقای حقیقت یاب موافق حقیقت یاب بیطرف طرفیپور علیرضا م موفق باشید و بی حسد زندگی کن و به خودت سخت نگیر/ یا حق

#2 موافق اقاي حقيقت ياب 1392-05-08 22:29
از كي تا به حال قلعه انجير (از ديدنيهاي بيشه دراز ) تلقي گرديده!!!!!قلعه انجير با قدمت بيش از 2500 سال قدرتمند ترين دژ نظامي استراتيژيك منطقه بوده و بدليل استقرار در محدوده طايفه گرگي لذا جزء مناطق ديدني ايشان بحساب مي ايد!حال اگر بيست كيلومتر دور تر از محدوده خود را از تعلقات ديدني خود حساب كرده اي كه خيلي با حالو با منطقي!اما نصيحت من:سعي كن جهت خوب جلوه دادن خودت از .......ديگران بالا نروي !درست مث اينه كه من تو سايت ابمكان بنويسم چه شوره يكي از اماكن ديدني ابمكان است!!!

سلام قبلن پاسخ دادم./ یه آثار ملی است و به طایفه خاصی تعلق ندارد/ شما یه وب بزنید و بگید قلعه انجیر مختص به یه طایفه خاص است/ جای تعجب داره چه جلوه داددنی چه بالا رفتنی خنده ام گرف دوست عزیز در ضمن شما نمیتونید یه جای بزرگ و را با یه جای کوچیک و نشناخته آدرس بدید مثه اینه بگید اهواز در دویست کیلومتری بیشه دراز قرار دارد/ با سپاس

#1 حقیقت یاب 1392-04-03 17:48
برادر عزیز کاش اول در مورد حد وحدود ایل خود تحقیق می کردی از کی تا بحال قلعه انجیر را از تعلقات وقلمرو خودتان میدانید .....بهتر است پا از گلیم خود فراتر نگذارید یا حداقل به موقعیت قلعه انجیر و ایل محترم گرکی توجه فرمایید

دوست حقیقت یابم سلام
کسی از تملک صحبت نکرده در همه ی ایران و جهان عرف بر این است برای شناساندن منطقه ای به دیگران تا فاصله ی بیست کیلومتری از منطقه ای شناخته شده استفاده میکنن در ضمن همانطور شهرمیر و ابراهیم قتال ذکر نمودم قلانجیر را هم ذکر نمودم از همه ی اینا گذشته از کی تا حالا مناطق باستانی در تملک ایل و طایفه خاصی بودن دوست حقیقت یابم حالا شما پایت از گلیمت بیشتر دراز کردی یا ... زنده باشی و واقع بین

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان

کاربران امروز20
کاربران دیروز51
بازدید کل503470

سیستم آمار بازدیدکنندگان

ابزار هدایت به بالای صفحه

.