هور-havar

هور یکی از مناطق باستانی و زیبای ایل بزرگ جایروند میباشد که از قدیم محل سکونت, کشاورزی, دامپروری و حتی تجارت ساکنان آن بوده است.در حال حاضر فقط محل کشاورزی و دامپروی میباشد.به لحاظ آثار باستانی و زیباییهای خاص خود محلی دیدنی و زیبا میباشد که در فصل بهار زیباییهای آن چشمگیر و دلنواز میباشد.وجود آسیابهای آبی زیاد نشان از رونق زندگی در سالهای دور میباشد. آبشار آن زیبا و منحصر میباشد که متاسفانه بر اثر خشک سالیهای مکرر سالهای اخیر خطر خشک شدن آن احساس میشود.خاستگاه گل زیبای نرگس میباشد که در فصل زمستان زیبایی خاصی به هور میدهد.عکسهای زیر مربوط پاییز 91 و در اوج خشک سالی میباشند.

h8.jpg - 73.82 KB

آبشار زیبا و دیدنی هور که در حال خشک شدن میباشد.چنانچه کسی تصویری از گذشته آن دارد ارسال نماید.

h7.jpg - 71.09 KB

قریه ی هور که محل سکونت بوده است

h6.jpg - 58.32 KB

نمایی دیگر از محل سکونت قدیمیها در هور

h10.jpg - 63.45 KB

h9.jpg - 52.42 KB

کانال آب کشاورزی

h4.jpg - 49.57 KB

h3.jpg - 66.40 KB

h2.jpg - 50.37 KB

h1.jpg - 59.54 KB

آثار باستانی وآسیاب

h.jpg - 64.89 KB

دیدگاه‌ها  

#14 Guest 1395-08-18 11:03
عجب!نام بزرگ جایروند عده ای کوچولو وحقیر را بر افروخته کرده است!
وصف جایروند را باید از اهل انصاف ومردی شنید نه ازعده ای ذلیل وحقیر وحسود که حرفها واظهاراتشان مانند خاک پاشیدن بر لوح طلایی است!
جایروند نشان داده است که برای حفظ خوبی ها وارزشهای ناب اسلام حاضر است از نام وجان وآبرو وهمه چیزش دست بشوید،در زمانی که عده ای حقیر ودنیا طلب،برای بدست آوردن موقعیت پست دنیایی حاضرند به برادر خودشان هم خیانت کنند!
از اینکه موجودات حسود وناچیزی به قطار سریع السیر ودر حال حرکت جایروند پر افتخار سنگ اندازی می کنند،نباید ناراحت شد چرا که این بیچاره ها گاری هم ندارند چه رسد به قطار!

#13 ARASH 1393-07-15 22:34
حقیقت یاب تو از ایالت نیوجرسیتی اومدی ما همه دهاتیم ببخشید مستر ....گرما زده پس کلت گیج شدی برو دنبال زندگیت بدبخت یه لقمه نون درار یه استغفاری بکن ...اومدی اینجا به عالمو ادم تهمت میزنی خو عین مرد شلوارتو بپوش بیا رودرو حرفاتو بزن

#12 ببر بیشه 1393-04-22 11:51
البته که بعضی ها صاحبش شدن گلی رو باقی نذاشتن شاید انگشت شمار

#11 روح الله نصرالهي 1393-02-08 17:44
اقاي حقيقت ياب هر روستاي مث خونه ادم ميمونه كه وقتي دزد مياد خونت به نيرو انتظامي زنگ ميزني وهر موقعي مهمان مياد احترامش ميگيرن. پس تو نشون دادي كه مهمان نبودي

#10 روح الله نصرالهي 1393-02-08 17:40
اقاي حقيقت ياب خو اين چه كاريه طلا ياب ميشدي بهتر بود كه حداقل حاصلي برات داشت

#9 روح الله نصرالهي 1393-02-08 17:38
سلام اقاي حقيقت من كه كعرفي خودم برات كردم دوس دارم بياي بطور خصوصي باهم حرف بزنيم.تا قانعت كنك كه اشتباه ميكني اقاي حقيقت اگر زير ابر بري بابات چوپان مال رضا بوده.چون اگر توهم مث ما خانزاده بودي احترام سرت ميشد

#8 حمیداز طایفه جایروند 1392-05-11 00:47
خداوندا مردمان مهمان نواز و پاک جایروند کبیر را از دست حسودان و بد خواهان حفظ بگردان بگو ااااااااااااامی ن

#7 حمیداز طایفه جایروند 1392-05-10 12:05
لطفا به جایروند حسودی نکنید شما ها بخاطر قدرت و پست و مقام های که دارند بهشون حسسسسسسسسسسسسسس سسسوی میکنید.

#6 حقيقت ياب 1392-05-09 02:09
سلام بازم منم !علت كنجكاوي بيش از حد مردم بيشه دراز چيه؟؟ انصافا وقتي يه غريبه مياد قريتون ديدي مردم رفتارشون مث نديد بديداس!باز انكار كنو بگو ناحقي مردم شما برا دريافت 5هزارتومان زنگ ميزنن اطلاعات وگزارش ميدن كه يه نفر حالا مشكوك ديدن !!وجدانا خوردن همچين پولايي حلاله؟اگه راس ميگي اينو جواب بده؟

؟؟؟؟؟؟//عجب شما به چش خودتون دیدی.. یه چیزایی شنیدی دوست من ایجور نیس که فکر میکنی بیشه دراز الان خالی از سکنه هست../چه جالب.....نقاب بد بینی را کنار بزن/ احتمال داره هم زنگ بزنن شاید یکیشون الان نظر شما رو بخونه و زنگ هم بزنه او وقت مقصر کیه

#5 حقيقت ياب 1392-05-09 01:33
با سلام و ارادت: شما كه از جبهه وجنگ وهورالهويزه شاخ شميرانو قلاويزانو ودلاوريهاي شلمجه و موسيان وشرهاني دم ميزنيدجاي تعجب دارد .......در حدود دوران جنگ وقتي ساكن قريه بيشه دراز بوديد از شدت ترس ناشي از تركيدن يك عدد تخم مرغ به تصور حمله دشمن سراسيمه از ترس پناهنده طايفه گركي در ابمكان شده ايد!!اين ادعا كاملا جديست ميتواني از بزرگان طوايف اطراف از جمله بالوي مفروند كه اتفاقا بيطرف هستند در مورد صحت ان تحقيق كني ...موفق باشي

شما یک عده رزمنده و مدافع وطن را به سخره گرفتی برات متاسفم

#4 حقيقت ياب 1392-05-09 01:25
سلام وعرض ادب :اسم اصلي طايفه شما رضا ميباشد!در اصل لك رانده شده مناطق اطراف الشتر هستيد! وتا جايي كه ميدانيم پيرمردهايتان تا همين ده سال پيش گويش لكي داشته اند!لذا بهتر است اسم جايروند را يدك نكشيد واز همانcggاستفاده كنيد خيلي برازنده تر است!

من فقط سکوت میکنم و کامنت قبلیتون بنا به مسایل خاصی پخش نمیکنم همون کامنت که گفتی بیشه دراز مهد .....است/ ما هر چی باشیم بی ادبی به کسی نمیکنیم/ایقد فحش بده تا خالی بشی ولی من به جای شما باشم تو این شبها دنبال کار خوب میرم این حرفها بیشتر یه نوع حسادته موفق باشید

#3 ! 1392-05-09 01:19
بيشه دراز ...... فروختگان ميباشد

من کامنتات پخش میکنم و مسولیت آنها به عهده خودت میباشند و اگر کسی آی پی و شماره را از من درخواست نمود خودتون پاسخگو باشید

#2 صحرايي 1392-02-13 12:51
قريه هور سكونتگاه اصلي ايل بزرگ جايروند چه بخواهيد و چه نخواهيد

#1 هیوری 1392-01-09 19:18
کاملا اشتباه

نوشتن دیدگاه

آمار بازدیدکنندگان

کاربران امروز15
کاربران دیروز46
بازدید کل507999

سیستم آمار بازدیدکنندگان

ابزار هدایت به بالای صفحه

.